FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Kazaya karışan otomobil sürücüsü M.Z. işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Bu duruma tepki gösteren Baştopçu'nun kızı Damla Güney,  "Olayla ilgili yeterli araştırma yapılmadan sürücü serbest bırakıldı. Şikayetçi olacağız" dedi.

Kaza, 3 Eylül Cumartesi günü saat 20.40 sıralarında Akbük Mahallesi'ne meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, yabancı uyruklu olduğu öğrenilen M.Z. idaresindeki 09 MA 2292 plakalı otomobil, 64 yaşındaki Tülay Baştopçu'ya çarptı. İhbar üzerine olay yerine acil sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Ekipler, yaşlı kadının hayatını kaybettiğini tespit etti. 

Gözaltına alınan otomobil sürücüsü M.Z. ise emniyetteki işlemlerinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

Bu duruma tepki gösteren  Baştopçu'nun kızı Damla Güney, annesinin ölümünde otomobil sürücüsünün hatalı olduğunu ve şüphelinin gerekli araştırmanın yapılmadan serbest bırakıldığını iddia etti.

"SORUŞTURMANIN GENİŞLETİLMESİNİ İSTİYORUZ"

Konuyla ilgili Aydın Kulis Gazetesi'ne konuşan Baştopçu'nun kızı Damla Güney, "Bölge karanlık ve kamera kaydına ulaşmak zor. Akşam saatlerinde olduğu için zorluk artıyor. Kazayla ilgili bize ulaşan bazı görgü tanıklarının anlattıkları ile kaza tespit tutanağında yer alan bilgiler çelişiyor. Sürücü ifade verdikten sonra savcılık talimatıyla serbest bırakılmış. Sadece kendi ifadesi var. Soruşturmanın derinleştirilmesini talep ediyoruz. Şüphelinin  de tekrar gözaltına alınarak deliller netleşinceye kadar tutuklu kalmasını talep ediyoruz. Konuyla ilgili Didim Adliyesi'ne giderek şikayetçi olacağız" dedi.