Hakkında 25 yıl hapis cezası bulunan şahıs Germencik’te yakalandı Hakkında 25 yıl hapis cezası bulunan şahıs Germencik’te yakalandı


CHP Aydın İl Başkanlığı, bayramlaşma töreni düzenledi.
Turistik Park tesislerinde düzenlenen törende konuşan Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkanı Özlem Çerçioğlu, emekli ve asgari ücretlilerin yaşadığı geçim sıkıntısını gündeme getirdi.
Çerçioğlu, acilen emekli maaşlarına ve asgari ücrete zam yapılması gerektiğini vurguladı.
“Güzel sözler söyleyebilirim size, pembe tablolar çizebilirim” diyen Çerçioğlu, “Ama ne yazık ki bu güzel sözleri söyleyemeyeceğim. Pazar günü kurban bayramı. İnsanlar bırakın kurban kesmeyi, bir kilo et alamıyor. Emeklinin hali ortada, asgari ücretlinin hali ortada, gençlerimiz malum, anlatmama gerek yok” ifadelerini kullandı.
Avrupa ülkelerinde yaşayan emeklilerin ülkemizde rahatça tatil yapabildiğini, çalışanların da ev ve araba alabildiğini hatırlatan Çerçioğlu, Türkiye’de bunun mümkün olmadığının altını çizdi. 
Çerçioğlu, “Artık Türkiye'de yaşamak çok zor. Buradan iktidar partisine sesleniyorum; Kurban Bayramı öncesi hemen asgari ücrete zam yapılması gerekiyor. Emeklinin maaşı 10 bin liradan 20 bin liraya çıkarılması gerekiyor. Bu hayat pahalılığında insanlar nasıl yaşıyor? Hiç umurlarında değil! Bunların hepsi 5 yıldızlı otellere giderler. Hiçbirisi Aydın'da olmaz, yine biz bize kalırız” dedi.

Editör: Meltem Danışman