Tezcan, "Kuşadası Belediyesi yönetimini yolsuzluğun parçası olarak göstermek mümkün değildir" dedi. 


Aydın Gazeteciler Cemiyetini ziyaretinde açıklamalarda bulunan Tezcan, konuyla ilgili şunları söyledi:
"Hiçbir kamu kuruluşunda hiçbir biçimde yolsuzluk yapılmasını onaylamayız. Kuşadası'nda yargıya intikal eden olayda da gerçeğin ortaya çıkması konusunda hem belediye başkanımız hem belediye kadrolarımız hem de parti yönetimimiz hassastır .

Kuşadası'ndaki tutuklamalar ile ilgili ifadeye çağrılması gereken kişiler sabaha karşı bir operasyonla evlerinden alınmışlardır. Bunun uygulanış şekli ilginç ve düşündürücüdür. 9 aylık geçmişi olan, delillerin  karartma imkanı olmadığı, ilgililerin açığa alındığı, ilgililerin belediyede hiçbir dosyaya ulaşma imkanı olmadığı  bir tabloda sabaha karşı evlerinden operasyonla alınması uygulanış şekli açısından düşündürücü. 

Bizim açımızdan bakmak gerekirse, Kim hangi usulsüzlük ve yolsuzluğa bulaşırsa yargı önünden hesabını verecektir. Bizim bu noktada yargının işini kolaylaştırmak dışında bir tutumumuz olamaz. Kuşadası'nda da müfettişlere, başta belediye başkanı olmak üzere tüm kolaylık sağlanmıştır. Ortaya çıkan sonuca göre bazı belediye çalışanları açığa alınmıştır. Şunu söylemek gerek, Kuşadası belediyesi yönetimini  yolsuzluğun bir parçası olarak göstermek mümkün değildir. Sayın Ömer Günel ve yönetimi bu sürecin kararlılıkla üstüne gitmiştir."

TEZCAN