Çerçioğlu’ndan Aydın’a evcil hayvan bakım ve rehabilitasyon merkezi Çerçioğlu’ndan Aydın’a evcil hayvan bakım ve rehabilitasyon merkezi

Türkiye, Antalya’da yaşanan teleferik faciasını konuşurken, Eski Aydın Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Tunay Çoban çok konuşulacak bir iddiada bulundu.
Aytepe-Pınarbaşı teleferik hattının riskli bulunarak kendi İl müdürlüğü döneminde mühürlendiğini belirten Çoban, bu nedenle baskılara maruz kaldığını öne sürdü.
Dönemin bir vali yardımcısını suçlayan Tunay Çoban, şu ifadeleri kullandı:

"Aydın Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü olarak görev yaptığım dönemde; Aydın Büyükşehir Belediyesince işletilen Aytepe teleferiğini yaptığımız denetim sonucunda güvensiz bularak mühürlemiştik.Teleferigin o haliyle işletilmesi için dönemin Vali Yrd Ö.F.G başta olmak üzere  bir çok baskı ve tehditle karşılaştık..Boyun  eğmeyince, olmadık kumpas ve şikayetlerle, soruşturma üzerine soruşturma, müfettiş üzerine, müfettiş görmüştük, Sonunda görevden aldırmayı başardılar ama,  bu dik duruşumuzla belki de olası bir teleferik kazasında yitireceğimiz bir canı önlemiştik. Antalya'da yaşanan teleferik kazasını görünce nedense o dönemi hatırladım."