(İsmail ÖRS)- Özel haber
Özcan'ın ölüm nedeniyle ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Tutuklu sanıklardan Ö.O., U.D.'nin Özcan'ı boğarak öldürdüğünü söyledi.

Olay, Çine'de 2018 yılının Ekim ayında meydana geldi.
İddiaya göre, Ö.O. cezaevinde olduğu dönemde eşi ile hayatını kaybeden Muharrem Özcan arasında gönül ilişkisi yaşandı. Tahliye olduktan sonra durumu öğrenen Ö.O. ile Muharrem Özcan, Kahraman Mahallesi'nde bir araya geldi. İkili arasında başlayan konuşma bir süre sonra tartışmaya döndü.  Hayatını kaybeden Özcan, Ö.O., U.D. ve A.D. tarafından darp edildi. 
Şüpheliler tarafından alıkonulan genç, gece geç saatlerde kırsal bir bölgeye götürülerek U.D. ve Ö.O.'nun tecavüzüne uğradı daha sonra da aracının içinde ateşe verilerek öldürüldü.


55'ER YIL HAPİS CEZASI BOZULDU
Aydın 1.Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmalar sonucunda U.D. ve Ö.O. canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürme, cinsel saldırı, kişiyi mahrumiyetinden yoksun kılma ve mala zarar verme suçlarından 55'er yıl hapis cezasına çarptırıldı. 
A.D. ise 1 yıl 8 ay hapis cezası aldıktan sonra hükümle tahliye edildi.
Mahkemenin kararına  itiraz edildi. İtirazı değerlendiren İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 4.Ceza Dairesi, Ö.O. ve U.D.'ye nitelikli cinsel saldırı suçundan verilen cezayı az bulması ve gizli tanık ifadelerinin usule uygun alınmadığına kanaat getirdi ve kararı bozdu.  Bu gelişmenin ardından tutukluğu devam eden U.D., Ö.O. ve A.D.'nin yargılanmasına tekrar başlandı.

"BOĞARAK ÖLDÜRÜLDÜ "
Aydın 1.Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmaları devam eden sanıklar bir kez daha hakim karşısına çıktı. Tutuklu sanıklar Ö.O. ile U.D. duruşmaya Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBiS) aracılığıyla katıldı.
 Önceki duruşmalarda, U.D. ifadesinde, "Tüm bu yaşananlar esnasında uyuşturucu madde etkisinde olduğunu ve bunları Ö.O.'nun zorlaması ile yaptım" demişti.
Bu iddianın gerçeği yansıtmadığını söyleyen Ö.O. şu şekilde savunma yaptı, "Ben karşı tarafın üstüme atmış olduğu iftiraları kanıtlı bir şekilde yalanladım. U.D. ile A.D. arasında cezaevindeki yazışmalar kayıtlıdır. U.D., A.D.'yi azmettirici beni de olayın faili olarak göstermektedir. Daha önce ifade ettiğim gibi iftiraları kabul etmiyorum. A.D.'nin evinde U.D.'nin Muharrem Özcan'ı boğarak öldürdüğünü dair anlatımı var. 4 senedir tutukluluyum. Tahliyemi talep ediyorum."

U.D. ise savunmasında, "Ö.O.'nun söylediği hiçbir şeye katılmıyorum. Gerçeklik payı yoktur" dedi.

Savunmaları dinleyen mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verdi ve duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

2-41