(ÖZEL HABER: İSMAİL ÖRS)

Olay, 2021 yılı Mart ayında Sultanhisar’a bağlı Beşeylül Mahallesi'nde meydana geldi. Yalnız yaşayan 92 yaşındaki Hanım Pınarlı'nın komşuları evin kapısını açık halde bularak içeri girdi.  Eşyaların dağınık olduğunu ve Pınarlı'nın yerde hareketsiz yattığını gören komşular, durumu acil sağlık ve polis ekiplerine bildirdi.

Olay yerine gelen ekipler, Pınarlı'nın hayatını kaybettiği tespit etti.

Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatan ekipler, yaşlı kadının boğularak öldürüldüğünü ve evdeki ziynet eşyalarının çalındığını tespit etti.

Çok sayıda güvenlik kamerası ve MOBESE görüntülerini inceleyen ekipler, şüphelinin Aytu Ç. olduğunu tespit etti ve düzenlediği operasyonla sanığı bir otel odasında yakaladı.

Aytu Ç.'nin yaşlı kadına cinsel saldırıda bulunduğu öne sürüldü. İç çamaşırında Pınarlı'ya ait olduğu tahmin edilen kan lekeleri bulunan A.Ç.'nin yaşlı kadınla aynı mahallede yaşadığı ve komşusu olduğu tespit edildi.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTENDİ

Nazilli 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanması süren Aytu Ç., tutuklu bulunduğu cezaevinden Sesli Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla hakim karşısına çıktı.

Kendisine yönelik tüm suçlamaları reddeden ve tüm sorulara 'hatırlamıyorum ve bilmiyorum' şeklinde yanıtlayan sanık hakkında Cumhuriyet Savcısı mütalaasını açıkladı.

Buna göre sanığın, kasten öldürme ve cinsel saldırı suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

Mahkeme heyeti, cinsel saldırı suçunun gerçekleşip gerçekleşmediğinin kesinleşmesi için rapor talep etti.

Heyet, Aytu Ç.'nin tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi. Aytu Ç. hakkındaki hükmün gelecek duruşmada açıklanması bekleniyor.

site-tecavüz