Subaşı, "İddianın esas muhatabı belediye başkanıdır. İlk Meclis toplantısında soru önergesi vereceğiz" dedi. 


Sosyal medya hesabından açıklama yapan AK Parti Didim İlçe Başkanı Maşallah Subaşı, şu ifadeleri kullandı:
"Didim Belediyesi’nde meclis üyeliği ve belediyenin şirketinde yönetici pozisyonunda görev alan bir siyasi partinin ilçe başkanıyla alakalı yerel basınımızca paylaşılan haberlerle ilgili açıklama yapma gereği duyduk. Bu haberlere göre sözkonusu olan ilçe başkanının Belediye’de 30 aya yakın süredir “Sigortalı Çalışan” olarak göründüğü iddia edilmektedir. 
Her seferinde liyakatten adaletten bahsedenlerin iş kendilerine gelince en çok taviz verenler olduğunaysa her seferinde şahit oluyoruz. Bahse konu olan ilçe başkanından ziyade biz bu iddianın asıl muhatabını Didim Belediyesinin meşhur belediye başkanı olarak görüyoruz. Meşhur diyoruz çünkü şayet iddialar doğruysa kavgayla, küfürle, beceriksizliğiyle meşhur belediye başkanımızın şöhretine bir yenisinin daha ekleneceği kanaatindeyiz. Bizlere hak hukuktan bahsedip kendileri “Rant” çukurunda dolaşmakta olan Belediye Başkanı ve ekibine diyoruz ki sizin kör sağır birbirinizi ağırlamanız elbet bir gün son bulacak. İlk Meclis toplantımızda da konuyla alakalı olarak Cumhur İttifakı grubumuzla soru önergemizi vereceğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz. 
Vah Millet İttifakı’nın yerelde iktidar olduğu şehirlerin vatandaşlarına ki vergileri 6+1 arasında pay ediliyor… Birbirlerini doyurmaktan da vatandaşa sıra gelmiyor."