56 gün cezaevinde yattıktan sonra ocak ayında tahliye olan Barankoğlu, İzmir'in Ödemiş ilçesinde polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Yapılan kontrollerde, Barankoğlu'nun dolandırıcılık suçundan arandığı tespit edildi.

Ödemiş ilçesinde uygulama yapan polis ekipleri, hakkında arama kararı olan sosyal medya fenomeni Simge Barankoğlu'nu durdurdu. Barankoğlu'ya yapılan Genel Bilgi Toplama (GBT) incelemesinde, ünlü fenomen hakkında sosyal medya üzerinden dolandırıcılık yaptığı suçlamasıyla hakkında arama kararı bulunduğu tespit edildi.

56 GÜN CEZAEVİNDE YATMIŞTI

Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan Barankoğlu, ilçe emniyet müdürlüğüne götürüldü. Genç fenomenin işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi. Öte yandan, Barankoğlu Aralık 2021 yılında sosyal medya üzerinden dolandırıcılık yaptığı ileri sürülen suç şebekesine yapılan operasyonda gözaltına alınmış, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. Tutuklanan Simge Barankoğlu'nun, ifadesinde, "Sosyal medya fenomeniyim. Geçimimi reklam alarak sağlıyorum. Soruşturmaya konu bu eylem de diğer reklamlar gibiydi. Ben tarafları ve müştekileri tanımıyorum. Suçlamaları kabul etmiyorum" demişti. Ocak ayında çıkarıldığı mahkemece serbest bırakılan genç fenomen, 56 gün sonra cezaevinden çıkmıştı.

feno