FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Edinilen bilgiye göre Söke’ye bağlı Argavlı Mahallesi'ndeki ormanlık alanda henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangın rüzgarında etkisiyle kısa sürede büyüdü. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi. Yangını kontrol altına almaya çalışan ekiplerin, havadan ve karadan müdahalesi sürüyor. Yangın söndürme çalışmalarına 12 helikopter, 7 uçak,  56 adet arazöz, çok sayıda su tankeri, 7 adet dozer  ve 540 adet personel katılıyor. Havanın kararmasıyla birlikte söndürme çalışmalarına destek vermek amacıyla bölgeye 5 adet gece görüşlü yangın söndürme helikopteri sevk edildi. 

TAHLİYELER BAŞLADI

Söke Kaymakamı Saadettin Yücel ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu yangın bölgesinde incelemelerde bulundu. Söke Kaymakamı Yücel, yaptığı açıklamada, Aydın Valiliğince oluşturulan Afet Koordinasyon Merkezince, Muğla Orman Bölge Müdürlüğü, Aydın Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyelerinin yangını söndürmek için seferber olduklarını aktardı.

Yerleşim yerleri ile hayvan ağıllarında tahliyelerin yapıldığını belirten Yücel, "Ne kadar itfaiye, arazöz varsa hepsi seferber olmuş durumda ve müdahaleye devam etmekte." dedi.