Başkan Kaplan’dan 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü mesajı Başkan Kaplan’dan 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü mesajı

Kaymakamlık, Söke Belediyesi, Emniyet Müdürlüğü, İlçe Tarım Müdürlüğü ve Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı gerçekleştirdikleri ortaklaşa operasyonla mahalle aralarında gezen başıboş gezen koyun, keçi gibi küçük baş hayvanları toplamaya başladı.

Kemalpaşa, Çeltikçi ve Savuca Mahallesinde yapılan çalışma ile başıboş bırakılan keçi ve koyunlar ekiplerce toplanarak Söke Çiftçi Mallarına ait barınaklarda koruma altına alınarak sahiplerine cezai işlemler uygulandı.

Söke Belediyesi Zabıta Müdürü İbrahim İşlek konuyla ilgili çalışmaların devam ettiğini belirtirken; “Başkanımız Dr. Mustafa İberya Arıkan’ın başıboş gezen küçük baş hayvanların toplanması ile ilgili talimatı üzerine çalışmaya başladık. Geçtiğimiz ay içerisinde 5 defa Kemalpaşa Mahallemizden başlayarak Çeltikçi ve Savuca Mahallelerimizde bu uygulamayı gerçekleştirdik. Bunun öncesinde mahalle aralarında başıboş gezen koyun ve keçi gibi küçük baş hayvanlarla ilgili hayvan sahiplerine tebligatlarımızı yaptık. Daha sonra belediyemiz Zabıta ekipleri, Kaymakamlık başta olmak üzere Emniyet Müdürlüğü, İlçe Tarım Müdürlüğü ve Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı ile beraber ortak bir çalışma ile ilçemiz cadde ve sokaklarında  başı boş dolaşan bu hayvanları tutanakla toplayarak daha önce belirlenen alanda koruma altına aldık. Bu işlemlerin sonucunda Söke Kaymakamlığı ve İlçe Tarım Müdürlüğünce kulak küpesi olmayan hayvanların küpelerinin takılması sağlanarak hayvan sahiplerine ilgili mevzuatlar gereği cezai işlemler uyguladık ve denetimlerimiz sürekli olarak devam edecektir.” dedi.