banner47

Otomobilini sattı dolandırıcıların kurbanı oldu

Aydın'ın  Söke ilçesinde  yaşayan İlhami Yağcı, 53 bin liraya otomobilini satmak isterken dolandırıcıların kurbanı oldu. Yağcı, "Yenisini almak isterken elindekinden de oldum" dedi.

Otomobilini sattı dolandırıcıların kurbanı oldu
banner68
banner108

(İSMAİL ÖRS) Söke'de  yaşayan 55 yaşındaki İlhami Yağcı, otomobilini satılığa çıkardı. Bir süre sonra kendisinin Afyon'dan geldiğini ve adının H.G., olduğunu iddia eden  kişi ile otomobilinin satışı için 53 bin lira karşılığında anlaştı. İkili notere giderek otomobilin satışının resmi işlemlerini tamamladı. H.G., 53 bin lirayı mobil bankacılık aracılığıyla  İlhami Yağcı'nın hesabına aktardığını söyledi.  H.G., "Hafta sonu olduğu için para  Pazartesi günü hesabına geçecek" dedi ve  İlhami Yağcı'yı ikna etti. Aradan yaklaşık bir hafta geçmesine rağmen para bir türlü Yağcı'nın hesabına geçmedi.  Mağdur adam bankaya gittiğinde de para transferiyle ilgili olumsuz yanıt aldı. Yağcı, otomobilini satın alan kişiye farklı yollar deneyerek ulaşmaya çalışsa da başarılı olamadı.  Yaşananların ardından dolandırıldığını anlayan yaşlı adam Aydın Adliyesi'ne gelerek suç duyurusunda bulundu.

"YENİSİNİ ALMAK İSTEDİM ELİMDEKİNDEN OLDUM"

Uzun yıllardır kullandığı otomobilini yenilemek için otomobilini satışa çıkardığını ifade eden İlhami Yağcı, "Dolandırıcıların kurbanı oldum. Elimdeki otomobilim  de gitti. Vatandaşlar dikkatli olsun. Parayı peşin alsınlar" dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2021, 17:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner140

banner139