Aydın’ın Efeler ilçesinde Şehir İçi Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi’nde olağan genel kurul toplantısı gerçekleştirildi. Kooperatifin son durak tesislerinde yapılan Olağan Genel Kurulun Divan Başkanlığı’nı İsmail Atay, katip üyeliklerini Nizamettin Kanşıray ve Cemal Kaşıkçı yaptı.

Başkan Okan Yalçın, “Aldığımız aylık araç başı bin 500 TL, 4 güne tekabül ediyor. Bu sebeple çok kısa zamanda daha fazla destek almamız gerekir.” dedi.

Başkan Okan Yalçın, “Hem yolcularımızın hem de şoförlerimizin can ve mal güvenliği için İçişleri Bakanlığının uygun gördüğü Araç kamera sistemlerimiz için Mobiz Firması ile imzalanan sözleşme gereği 160 aracımız için aylık 20 bin TL ödenerek 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren garanti süremiz iki yıl daha uzatılmıştır. Kooperatifimiz Yönetim Kurulu, Şoförler Odası Başkanımız ve Hukuk Müşavirimiz ile kooperatif aidatları için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı Ukome Daire Başkanlığı nezdinde gerekli görüşmeler yapılmış olup, görüşmeler sonucunda esnafımızın yaşadığı zor ekonomik koşullar göz önünde bulundurularak kooperatifimiz aidatlarında iyileştirmeler yapılması sağlanmıştır. Bu konuda bizlere destek veren Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu ile destek veren tüm Belediye Meclis üyelerimize teşekkür ederiz. Mayıs ayında yapılan Türkiye Özel Halk Otobüsleri Birliği (TÖHOB) genel kuruluna katılım sağladım ve kooperatifimiz başkanı olarak TÖHOB Yönetim Kurulu’na seçildim. Ayrıca TÖHOB Genel Başkanımız Sayın Ercan Soydaş, Haziran ayında yapılan TŞOF Genel kurulunda Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiş bulunmaktadır. Özel Halk Otobüslerinin sorunlarına daha süratle çözüm bulunabilmesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” diye konuştu.

okan