banner47

Yavuzdan boykotçu barolara tepki

"Siyaset yapacaksanız CHP'ye gidin"

Yavuzdan boykotçu barolara tepki
banner68

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 2 Eylül'de yapılacak olan 2019-2020 Adli Yıl Açılış Töreni'ne içlerinde Aydın Barosu’nun da bulunduğu yurt genelinde bazı baroların katılmayarak boykot kararı almasına Aydın Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Metin Yavuz tepki gösterdi. Yavuz, yaptığı açıklamada ‘‘Yargının bağımsızlığını öne sürerek siyasetin bulaştırılmaması gerektiğini savunanlar, teröre destek verdikleri için Diyarbakır, Mardin ve Van Belediyelerine kayyım atamasını eleştiriyorlar. Nerede kaldı sizin tarafsızlığınız?’’ dedi.

2019-2020 Adli yıl açılış törenine katılacağını açıklayan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun milli adamlık duruşu gösterdiğini ifade eden Yavuz, boykot kararı alan baroların, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nu örnek almaya davet etti.

"YARGIYA SİYASETİ KARIŞTIRMAYIN DİYENLER HDP’Lİ BELEDİYELERE KAYYIM ATAMASINI NEDEN ELEŞTİRİYORLAR?"

Aydın Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Metin Yavuz yaptığı açıklamada, ‘‘2 Eylül de Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapılacak olan yeni adli yıl açılış törenini boykot edeceğini açıklayan bazı barolar sözde bağımsızlık ve tarafsızlık mesajı vererek yargıya siyasetin bulaştırılmaması gerektiği konusunda açıklamalarda bulundular. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu milli adamlık duruşu sergileyerek, açılış programına katılacağını açıkladığı andan itibaren içlerinde Aydın Barosunun da olduğu bazı barolar, yargının siyasallaştığını iddia ederek hemen bir karalama politikasına girdiler. Söz konusu baroların birçoğuna bakıyoruz, teröre verdikleri desteklerden dolayı, belediye binaları kandilin adeta arka bahçesi haline getirilen Diyarbakır, Mardin ve Van Belediyelerine kayyım ataması yapılınca, halkın iradesine yapılan bir darbedir diyerek eleştiriyorlar. İçişleri Bakanlığımızca görevlerinden uzaklaştırılan halkın iradesiyle seçilenler, ‘biz teröre destek vermedik’ diyemiyorlar.

Onca kahramanımızı şehit etmiş, kundaktaki bebeğe, kadına, kıza, gencine yaşlısına acımadan kıymış teröristlere destek verdikleri için bu belediyelere güçlü devletimiz tarafından kayyım atamasına sizler neden tepki gösteriyorsunuz? Hani nerde kaldı sizin tarafsızlığınız? Yargıya siyasetin bulaştırılmaması gerektiğini açıklayan sizlere bakıyoruz da asıl siyaseti siz yapıyorsunuz. Eğer siyaset yapmak istiyorsanız, yargıyı dibine kadar siyasallaştırmaya çalışan başta CHP olmak üzere ülkemizde birçok parti var. Gidin bunlardan birinde siyasetinizi yapın. Barolarda siyaset yaparak, yargıya siyasetti bulaştırmayın.’’ dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
H.Balci
H.Balci - 6 ay Önce

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.adamlar secim onu öcalan la görüşüp kurt seçmenden öğretmesini iste,öcalan 'ın kardeşini (kırmızı bültenle araniyor) TRT ekranını çıkar kurt kardesim diye hitap et.hepsi normal.Sonra algı operasyonuyla secilen belediye başkanları görevden al.yargitayda yapılması gereken açılışı haklı olarak protesto eden baroları siyaset yapmakla suçla.bunlar insanın aklıyla alay ediyorlar.zannediyorlarki herkes kendileri gibi beyinsiz.ama sadece kendilerini kandırıyorlar.

SIRADAKİ HABER