banner47

Savaş, yerden yere vurdu! “Terbiyesizliği meşrulaştırma çabasındalar”

İşte o açıklama

Savaş, yerden yere vurdu! “Terbiyesizliği meşrulaştırma çabasındalar”
banner68
banner108

AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin'in hakaretleri karşısında partinin tavrını eleştirdi. Hiçbir parti yöneticisinin hakaretleri kınamadığını söyleyen Savaş, “Terbiyesizliği meşrulaştırma çabasındalar” dedi.

AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Sayın Mustafa Savaş, Cumhuriyet Halk Partisi’ni Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin’in hakaretlerine sessiz kalmakla suçladı.

Polat Bora Mersin’in Cumhurbaşkanına ve AK Partililere yönelik sosyal medya paylaşımlarını kınayan ve CHP’lileri bu konuda eleştiren Savaş, “Efeler CHP İlçe Başkanı Polat Bora Mersin'in hakaretleri karşısında CHP'nin tavrını ve ne yapacağını merak ediyorum derken tam da bunu kastettim. Ortada ilçe başkanlarının medyaya delilleriyle yansımış küfür dolu bir sosyal medya paylaşımı var. Ama hiçbiri Efeler CHP İlçe Başkanı Polat Bora Mersin'in Sayın Cumhurbaşkanımıza, Genel Başkanımıza yönelik küfür dolu hakaretlerini kınayamadı bile. Hepsi büyük bir telaşla ortaya konan terbiyesizliği meşrulaştırma çabasındalar. Bilinmesini isteriz ortada bir suç var ve biz de gereğini adli merciler üzerinden yapıyoruz” dedi.

“SUÇLARINI KAPATMA TELAŞI”

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır’ın, “Özlem Çerçioğlu’na yapılınca sessiz kaldılar” iddialarını da yanıtlayan Mustafa Savaş, şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Çerçioğlu'na yönelik hakaretler üzerinden bizlere ithamda bulunarak algı operasyonu içerisine giriyor suçlarını kapatma telaşına düşüyorlar. O konuya da açıklık getirerek ikircikli tavırlarını bir kez daha kamuoyunun gözleri önüne serelim.  Sayın Çerçioğlunu'na edilen hakaretlerde sessiz kaldığım yönünde bir algı operasyonuna girişerek tamamen yalandan ibaret beyanlarda bulundular ve kamuoyunu yine kandırma çabasındalar. 27 Ağustos’ta bu olaya tepkimi gösterdim.  Bırakın bir kadına, hiç kimseye küfür edilemez. Bunu asla tasvip etmiyoruz diyerek canlı yayında yaşananları çok açık bir dille kınadım."

“ÖZÜR DİLEYECEK MİSİNİZ?”

CHP Aydın’a konuyla ilgili sorular yönelten Savaş, “Savcılığa intikal eden Efeler CHP İlçe Başkanı Polat Bora Mersin'in sosyal medyadaki küfür dolu paylaşımlarını savunuyor musunuz, savunmuyor musunuz? Çıkın bunu açıklayın kadınlarımıza, kızlarımıza. Kamuoyu da olanı biteni, nerede durduğunuzu daha net şekilde görsün. Kamuoyu ile paylaşılan bu video sonrasında tarafıma yönelttiğiniz haksız ithamlarınızdan dolayı kamuoyu önünde benden ve kamuoyundan açıkça özür dileyecek misiniz dilemeyecek misiniz?  Bu küfür dolu paylaşımlardan dolayı Sayın Cumhurbaşkanımızdan, Genel Başkanımızdan özür dileyecek misiniz dilemeyecek misiniz? Buradan açıkça bir kez daha ifade ediyorum. Adliyenin yeri belli, sayın savcının makamı bellidir. Suç varsa bir yerde, başvurulacak makamlar ve kurumlar bellidir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir hukuk devletidir. Bu kurumlar bütün vatandaşlarımızın hizmetine açık. Niye gitmemişler o dönem savcılığa? Sayın Başkana edilen hakaretleri onlardan daha fazla kınadık, bu işi bile doğru düzgün beceremediler.

Sayın Cumhurbaşkanımıza, Genel Başkanımıza edilen bu küfürler karşısında kimse sessiz kalmamızı beklemesin. Suç ortada, sosyal medyadaki yazışmalar ve basına yansıyan haberler alenen ortada.  Biz de haddini bilmeyene yasalar çerçevesinde gereğini yapıyoruz. Takkeleri düştü kelleri göründü. Milleti kandırma çabalarından vazgeçsinler artık” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER