banner47

Öndeş: İlçemiz tüm şartlara sahip ve en büyük adaydır

Özlem Çerçioğlu'nun çağrısına Öndeş'ten destek

Öndeş: İlçemiz tüm şartlara sahip ve en büyük adaydır
banner68
banner108

Türkiye ve Bulgaristan arasında bir süredir yaşanan Volkswagen’in yeni fabrikasının nerede kurulacağı tartışmasına Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu da dahil oldu. Başkan Özlem Çerçioğlu’nun iktidar milletvekillerine yönelik ünlü otomobil üreticisi Volkswagen’in 123’üncü fabrikasının Aydın’da kurulması için mücadele edilmesi çağrısına bir destek de Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş’ten geldi. 

Başkan Öndeş “Germencik, Volkswagen fabrikasının kurulması için coğrafi, stratejik ve lojistik anlamda biçilmiş kaftandır. Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’nun böyle bir fabrika projesinin Bulgaristan’a kaptırılmaması ve Aydın’a kazandırılması için yaptığı çağrıya Germencik Belediyesi olarak desteğimiz tamdır. Ekonomik anlamda böylesi büyük bir projenin Aydın’a kazandırılması ve ilçemizde kurulması için tüm imkanlarımızı seferber etmeye hazırız. İlçemiz fabrikanın kurulması için gereken tüm şartlara sahiptir ve en büyük adaydır.” dedi. 


Başkan Çerçioğlu’nun Volkswagen fabrikasının Aydın’da kurulması için çağrısına desteğinin tam olduğunu ifade eden Başkan Öndeş “Fabrika için en büyük aday Germencik’tir” dedi. Başkan Öndeş “ İlçemiz böyle bir fabrikanın kurulması için tüm imkânlara sahiptir. Germencik Belediyesi olarak özel organize sanayi bölgesi kurulması için imarını bu nitelikte yaptığımız söz konusu araziyi hibe etmeye hazırız.” dedi. 

Lojistik ve stratejik öneme vurgu yapan Başkan Öndeş, sözlerine şöyle devam etti: 
“Fabrika kurulması için en önemli şart kurulacak yerin ulaşım yolları üzerinde olmasıdır. İlçemiz ve özellikle de Ortaklar tam da bu anlamda tüm kara ve demiryollarının geçtiği bir kavşak noktasıdır. Bunlara ek olarak Milas ve Adnan Menderes havaalanlarına yakın olmamız bir diğer önemli faktördür. İlçemizin önemli deniz ile hava limanlara yakınlığı ve ulaşım yolları üzerinde olması lojistik anlamda büyük bir avantajdır. Ayrıca ilçemizden geçen demiryollarından kurulacak olan özel organize sanayi bölgesine bağlantı demiryolu hattı çekilmesi için protokol bulunmaktadır. Bu hat sayesinde firma ürünlerini yükleme noktalarından demiryolları aracılığı ile limanlara kolaylıkla ulaştırabilecek ve bu durum lojistik açıdan büyük kolaylık sağlayacaktır. Özetle ilçemiz tüm şartları fazlasıyla yerine getirmektedir. Bu fabrika için en büyük adaylardan biriyiz. İlçemizi ekonomik anlamda canlandıracak ve binlerce kişiye istihdam sağlayacak böyle büyük bir proje için elimizden gelenin fazlasını yapmaya hazırız. Başkanımız Özlem Çerçioğlu’na desteğimiz tamdır.” 

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2019, 14:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Seyhan S.
Seyhan S. - 2 yıl Önce

Zaten en pis hava Türkiye’de Aydın’da, sanki araba fabrikası eksikti. Bisiklet üretsinler ve otobüs, tramvay, hızlı tren geliştirsinler, her şey güzel olacak ✌️

Seyhan S.
Seyhan S. - 2 yıl Önce

Zaten Türkiye’de en pis hava Aydın’da, bir araba üretimi eksikti sanki. Bisiklet üretsinler, ekolojik tramvay, otobüs ve hızlı tren geliştirsinler. Her şey güzel olacak✌️ Almanya’da millet arabadan soğudu artık, sokaklara daha fazla yasak ve hız sınırları geliyor, Türkiye yine Batı’dan geleni bir şey sanıyor.

Birol Perişan
Birol Perişan - 2 yıl Önce

Sayın Başkanım benim anlamadığım bir konu var.. Aydınımızın sağlık turizmini gelişmesine de katkı sağlayacak olan ve Aydın'ın her yerinde jeotermal enerji varken, neden Aydın merkez de tek bir Termal Otelimiz yok? Ben bunu anlamıyorum maalesef.. Denizli Karahayıt gibi küçücük yerde bile onlarca Termal otel varken koskoca Aydınımız da neden bir tek bile Termal otelimiz yok?

SIRADAKİ HABER

banner140

banner139