banner47
r

AK Parti Aydın'da MHP'ye jest yapacak

Türkiye bu iddiayı konuşuyor!

AK Parti Aydın'da MHP'ye jest yapacak
banner68
banner108

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yurt dışı ziyaretinin ardından açıklanması beklenen AK Parti’nin Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı ile ilgili önemli bir iddia ortaya atıldı. AK Parti’nin MHP’ye jest yaparak Aydın’ın da aralarında olduğu 5 ilde aday çıkarmayacağı öne sürüldü. Sözcü Gazetesi’nin haberinde, Aydın ve Zonguldak’ın kritik iller olduğu ifade edildi.

24 Haziran 2018 Genel Seçimleri’ne Cumhur İttifakı çatısı altında giren AK Parti ile MHP 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde de ittifak yapma kararı aldı. İttifak kapsamında seçimin kilit noktası olan üç büyük il İstanbul, İzmir ve Ankara’dan MHP aday çıkarmayacağını açıklamış AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan MHP’nin bu hamlesine ‘jestle’ karşılık vereceklerini açıklamıştı.

SÖZCÜ: AK PARTİ AYDIN’DA ADAY GÖSTERMEYECEK

Sözcü Gazetesi AK Parti’nin Aydın’dan aday göstermeyebileceğini yazdı. Haberde, “AK Parti ve MHP’nin açıkladığı listelere göre; AK Parti sahip olduğu Kütahya, Erzincan ve Kırşehir’den aday göstermedi. AK Parti bunlara ek olarak CHP’nin elinde bulunan Zonguldak ve Aydın’dan da henüz aday açıklamadı. Listelere göre bundan sonraki süreçte AK Parti aday göstermediği takdirde, 3 ilde MHP’ye jest yaparken kritik iki ilde de ittifak yaparak CHP’nin üstünlüğüne son vermiş olacak” denildi.

KRİTİK İKİ İL ZONGULDAK VE AYDIN

Sözcü’nün haberinde, “30 Mart 2014’ta yapılan yerel seçimlerde CHP’nin üstün geldiği Zonguldak ve Aydın’da AK Parti henüz aday göstermedi. MHP’nin aday gösterdiği bu illerde Cumhur İttifakı’nın tek aday göstermesi durumunda CHP’nin işi zora girecek. 2014 yerel seçim sonuçlarına göre Zonguldak’tan birinci parti olarak çıkan CHP, 26 bin 079 oyla toplam oyların yüze 39.9’unu almıştı. Buna karşılık AKP, 25 bin 249 oyla yüzde 38.6; MHP, 11 bin 581 oyla yüzde 17.7 oy almıştı. Benzer durumda olan Aydın’da ise CHP, 285 bin 148 oyla yüzde 43,8; AKP 189 bin 814 yüzde 29,2; MHP ise 140 bin 307 yüzde 21,6’lık oy oranına sahip olmuştu” denildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bozkurt
Bozkurt - 2 yıl Önce

Destek olsun olmasın ummet götürecek

İbrahim geriş
İbrahim geriş - 2 yıl Önce

Akın akın geliyoruz,aklın yolu birdir.

İsmail savran
İsmail savran - 2 yıl Önce

Jes ler germencikde büyükşehirde olmaz o iş

Hikmet yiğit
Hikmet yiğit - 2 yıl Önce

BİZLER DE JEST BEKLİYORUZ ????????
Bizler 6000 sayılı kanun ve 45 yaş Sebebiyle Uzman erbaş'tan sivil memurluğa geçirilen emekli mağdurlarız.
Bizler yıllarca uzman erbaş görevini şerefle ve şanla ifa ettik.
Emeklilik günümüzü doldurmamız için kısa süreli ( bir kaç ay) sivil memurluk yaptık.
Bizler Uzman erbaş emeklisi olmamızı beklerken, sivil memur emeklisi sayıldık ve uzman erbaş özlük haklarımız ve uzman erbaş Kimliğimiz elimizden alındı ve sivil memur emeklisi Kimliği verildi.
Bizler MAĞDUR edildik.
Siz değerli büyüklerimizden bu mağduriyetimizi gidermenizi talep ve arz ediyoruz.
Size güveniyor ve inanıyoruz.
2500 mağdurun duasını alabilirsiniz.
SAYGILAR SUNUYORUZ ????????

Hikmet yiğit
Hikmet yiğit - 2 yıl Önce

SAYIN KIYMETLİ DEVLET BÜYÜKLERİMİZ.????????
ALLAH AŞKINA BU ZULÜM BİTSİN ARTIK.
6000 sayılı kanun ve 45 yaşımız Sebebiyle Uzman erbaş'tan sivil memurluğa zorlanan emekliler.
Artık mağduriyetlerinin giderilmesini talep ve arz ediyor.
4 yıldan beri bu sorunun çözümünü bekliyoruz.
Bizler size inandık ve Umut bağladık.
Bu bedenler,bu HAKSIZLIĞI ADALETSİZLİĞİ AYRIMCILIĞI KALDIRMIYOR.Biz uzman erbaş emeklisi sayıldığımızda ve uzman çavuş KİMLİĞİNİ aldığımızda size minnettar KALACAĞIZ.
SAYGILAR SUNUYORUZ ????????

SIRADAKİ HABER