(İSMAİL ÖRS) Cinayet zanlısı, "İhanete uğradım, öldürdüm" dedi, mahkeme başkanı ise Dinçer Ö.’ye tokat gibi yanıt verdi.

Olay, Efeler'e bağlı Güzelhisar Mahallesi 41 sokakta geçen yıl Ekim ayında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Dinçer Ö., dini nikahlı eşi ve 2 çocuğunun annesi olan Sinem Kaya ile sokakta karşılaştı. Silahını çeken Dinçer Ö., Sinem Kaya'ya ateş etti. Yaralı halde kuaför salonuna sığınan Sinem Kaya, burada hayatını kaybetti.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPSİ İSTENİYOR

Olayla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Dinçer Ö. hakkında, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Aydın 1.Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına devam edilen Dinçer Ö.  bir kez daha hakim karşısına çıktı.  Dini nikahlı eşi Sinem Kaya'nın kendisini aldattığını iddia eden Dinçer Ö., bu nedenle Kaya'yı öldürdüğü söyledi.

Mahkeme heyeti başkanı ise Dinçer Ö.’nün bu savunması üzerine tokat gibi yanıt verdi. Mahkeme Başkanı, "Her duruşmada aynı ifadeyi veriyorsun. 'G.K.  benim sevgilimdi. Birlikte yaşıyorduk.' dedin. Seninki de ihanet. Yani ilk sen ihanet etmişsin" yanıtı verdi.

Adli Tıp Kurumu'ndan istenen raporun henüz mahkemeye gelmemesi ve tanıkların mahkemeye katılmaması nedeniyle duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

Mahkeme heyeti, Dinçer Ö.'nün tutukluluk halinin devamına hükmetti.

kaya-1