Çine’de diyaliz hastası maden işçisi Hakkı Tosun hayatını kaybetti. Çine Yaşam Platformu, Tosun'un silikozis hastalığı nedeniyle hayatını kaybettiğini öne sürdü.

Hakkı Tosun'un diyaliz hastası olduğunu açıklayan acılı eşi ise gerçek dışı iddiaya ateş püskürdü. 

Çine’de bir süredir diyaliz hastalığıyla pençeleşen 41 yaşındaki Hakkı Tosun, geçirdiği kalp krizi sonucunda hayatını yitirdi. Maden işçisi Tosun’un vefatı sevenlerini yasa boğarken, bir grup ise acı olay üzerinden gerçek dışı paylaşımlar yaptı. 
Eysim Madencilik’i suçlayan Çine Yaşam Platformu, Tosun’un silikozis hastalığı nedeniyle vefat ettiğini öne sürdü. 
Bu açıklama birçok sosyal medya sayfası tarafından da paylaşıldı. 
Çine Yaşam Platformunun açıklamasına tepki gösteren Hakkı Tosun'un acılı eşi Havva Tosun, iddianın gerçek dışı olduğunu açıkladı. 

Bıçaklı kavgada 1 kişi yaralandı Bıçaklı kavgada 1 kişi yaralandı

Konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Çine Yaşam Platformu’na yönelik ilgili mercilere şikayetçi olacaklarını belirten Havva Tosun, “Bu haberi yapan sahtekarlar ben eşi olarak nasıl yalan haber yapıyorsunuz. Bu yalan haberleri yapanlara hakkımı helal etmiyorum. Benim eşim diyaliz hastasıydı. Diyalize bağlı kalp krizi geçirdi. Bu acılı günümde sizi Allah’a havale ediyorum. Yalan haberinizi esefle kınıyorum. Gerekli mercilere şikayette bulunacağım” dedi.

WhatsApp Image 2022-12-17 at 21.08.44