Alptekin, "Sayın Arı sen tüpçüsün son bir yılda tüpe gelen zammı da mı görmüyorsun?" dedi. 


CHP Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
"AKP’li Mustafa Arı, en büyük marifetini göstermiş, yine vızıldamaya başlamış. Son bir yılda kendi iktidarının ülkeyi getirdiği hali görmüyor başka memlekette yaşıyor galiba. 
Sayın Arı sen tüpçüsün son bir yılda tüpe gelen zammı da mı görmüyorsun? Tüp fiyatları %110 arttı, sanayi elektriğine bir yılda %435 zam geldi, akaryakıt fiyatı %250 arttı, hammadde ürünlerine %140’dan fazla zam oldu. Bunları da mı görmüyorsun? Bunları görmemek için insanın kör olması gerekir. Git TÜİK verilerine bak bir. Bu kadar baskı altına almanıza rağmen bile yüksek artış oluyor. Sen rekor arıyorsan kendi iktidarının yaptığı zamlara bak, burada hinlik yapan varsa AKP grup başkan vekili Mustafa Arı’dır. 
Vatandaşa doğruları söylemeyen yanlış yönlendiren Arı’nın ta kendisidir. Sen ancak kendini kandırırsın. Sayın Arı sizin ampulünüz artık söndü. En geç 9 ay içerisinde biletiniz kesildi gidiyorsunuz.
Vatandaşı, memleketi düşürdüğünüz bu ekonomik sıkıntıdan biz çıkaracağız. 
Ekmek ve simit 4 TL olmuş. Her şeye zam üstüne zam. Arı hala siyaset yapacağım diye konuşuyor. Çiftçi perişan, memur, işçi perişan, öğrenci yarı aç yarı tok. Bu lafları söylerken insanın biraz yüzü kızarır, AKP elektriğe, doğalgaza, mazota gelen zamları geri çeksin de görelim."