Köşk’te zeytin ağacından düşen kişi hayatını kaybetti Köşk’te zeytin ağacından düşen kişi hayatını kaybetti


Koçarlı Belediyesi Başkanı CHP’li Özgür Arıcı’ya mazbata verilmesinin ardından, Koçarlı İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hâkim Reyhan Akyüz önemli açıklamalar yaptı.
Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkanı Özlem Çerçioğlu’na mazbatasının adliye yemekhanesinde verilmesine ilişkin konuşan Hâkim Akyüz, “Yüzlerce yargı çalışanı, depreme dayanıksız binada çalışıyor” dedi.
Akyüz, “Depreme dayanaklı olmadığını, Büyükşehir Belediyesi Başkanımızın sosyal medyaya yansıyan görüntülerde hepimiz duyduk. Depreme dayanıklı olmamasının yanında, depreme dayanıklı olmayan binada yüzlerce yargı çalışanı, emektarı orada hizmet vermek durumunda” dedi. 
2012 yılında Koçarlı ve İncirliova Adliyelerinin kapatılmasının ardından Aydın Adliyesinin iş yükünün katlanarak arttığını vurgulayan Reyhan Akyüz, “Şimdiki nüfus artışı, değişen kültürel durumlar itibari ile de iş yükü her yıl katlanarak artmakta. Buna bağlı olarak binanın sıkışmışlığı içerisinde yeni mahkemeler kurulamamakta. 3 mahkemenin yapacağı işi 1 mahkeme, 1 hâkim, 3 kâtip kurtarmaya çalışıyor. O emekçiler depreme dayanıklı olmamasının yanında o iş yükünün altında eziliyor. Binanın sıkışmışlığı nedeniyle bu. Yeni mahkemelerin kurulamaması. 1 duruşma salonunu 2 ya da 3 mahkeme kullanmak zorunda kalıyor. Sonuç itibariyle bu yargı süreçlerini uzatan bir durum haline geliyor” diye konuştu.
Hâkim Reyhan Akyüz, Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkanı Özlem Çerçioğlu’na da mazbatasının binanın yetersizliği nedeniyle yemekhanede verildiğinin altını çizerek, “Yemekhanede mazbata verilmesi binanın bir zorunluluğudur. Başka bir konferans solunu, büyük bir salonumuz yoktur” İfadelerini kullandı.