Alptekin yaptığı yazılı açıklamada, Atatürk Spor Kompleksinin FETÖ Borsası ile bağlantılı kişilere verildiği, şehir hastanesi çevre ve altyapı düzenlemesinin kasten yapılmadığı gibi konulara yanıt verdi. 
Alptekin'in açıklaması şöyle:

"AKP Milletvekili Mustafa Savaş Yine Doğruları Söylemiyor
AKP Aydın milletvekili Mustafa Savaş dün her zaman yaptığı türden, tek taraflı balon şişirme oyunu oynamış. 5 yaşındaki çocuklar gibi şen. Şimdi onun bu balonlarını patlatalım değerli Aydınlılar;
1-Bakın basit bir araştırmayla edindiğim bilgiler; sadece bu yaz 5.000’den fazla kişinin kullandığı Atatürk Spor Kompleksi açık ihale yoluyla kiralanmış zamanında. Yani her isteyen girebilmiş.
2-Bu işletme işini alan kişi senin bahsettiğin kişi falan değil, bambaşka birisi.
3-Senin bahsettiğin şahıs, AKP İzmir başkan yardımcısı.
4-Herhalde AKP’nin İzmir il başkan yardımcısını da komşu ilimiz nede olsa tanısa tanısa sen tanırsın. Öyle ya senin partinin üst düzey yöneticisi.
5-Senin il başkan yardımcının olduğu konuda asıl AKP’nin o kadar üst düzey isimlerinin adı geçiyor. AKP yöneticileriyle ilgili o kadar vahim iddialar var ki, var onları da sen açıkla!
6-2 seçimdir açık ara Özlem Çerçioğlu’na karşı kaybediyorsun, habire mızmız çocuklar gibi sayın valim bizi toplasın diyorsun. Devletin valisi böyle toplantı yapmak isterse yazar birer davet muhattablarına davet eder değil mi?
7-Aslında sende öyle iyi biliyorsun ki; Aydın’da yapmaya uğraştığınız devlet hastanesinin yerini Aydın Büyükşehir belirlemedi, Özlem Çerçioğlu hiç belirlemedi, bizzat sizin hükümetiniz belirledi.
8-İmarsız bu alanda altyapıyı DSİ’de yapar karayolları da, elli kere söylendi, avare kasnak gibi aynı şeyleri tekrar edeceğinize girin yapın.
9-Zamanında yetiştiremeyeceğiniz bir hastane binasına daha inandırıcı, daha yaratıcı bahaneler uydurun bunlar kabak tadı verdi.
10-Memleketi sizin yüzünüzden habis bir ur gibi saran işsizlikle, krizle uğraşacağına hala pişkin pişkin aynı masalları anlatman artık hakkaten pes dedirtiyor millete.
11-Karanlık maranlık bişiler gevelemişsin. Bir kere aliyle, veliyle kimin kimi tanıştırdığını sorgulamak, sen dahil kimsenin haddine düşmez. Ama bir şey biliyorsan çık açıkla; içine içine geveleme!
12-İstihtam diyorsun bu memlekette iş yaratacak olan esas hükümettir, yani sizsiniz. Ama bak sana söylüyorum; hali hazırda 5000’e yakın insanımızın ekmeğini kazandığı Büyükşehir Belediyesi; özel idarede batırdığınız, şimdi 14 şubeyle vatandaşımızın hizmetinde olan ege et mağzalarıyla, otizm merkezleri ve çocuk gelişim merkezlerinde, kadın kooperatiflerine verilen dev desteklerle daha binlerce insanımıza kadınımıza istihdam yaratıyor. Görmek istemezsen görmezsin tabi; Nazilli’nin 30 yıllık istasyon meydanı hayali Büyükşehirle gerçek oldu. Tut elimi gezdireyim istersen seni, gücenmek kırılmak yok!.. Arapapıştı kanyonu yıllardır on binlerce turisti ağırlıyor.
Bak Sayın Savaş ranttır mantır öyle Özlem Çerçioğlu’na yapıştırabileceğin işler değil bunlar, ağzına sakız ettiğin, hastane bölgesiyle alakası bile olmayan (ki bunu öğrenmen bile senin hakkaten zor oldu ama maşallah öğrenmişsin sonunda) araziler ta 2007 yılında senin bakanlığınca park ilan edildi, çivi bile çakılamıyor. Kaldı ki Sayın Çerçioğlu da bunları bila bedel, belediyeye bağışladı, delikli tek bir kör kuruş almadan. Bazen demeyeceğim sıklıkla boş konuşuyorsun.
Bu şehirde Özlem Çerçioğlu’nun dürüstlüğünü de çalışkanlığını da herkes biliyor, görüyor, güveniyor.
Bırak artık haseti, kıskançlığı, bırak bu takıntılı ruh halini, hakikaten bir fayda sağla şu şehre, samimi söylüyorum, bir kere ya bir kere dene, bak pişman olmayacaksın."

4-14