Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı adayı AK Parti'li Mustafa Savaş'ın, aday gösterilmesinin ardından ilk ziyaret ettiği yerler odalar oldu.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu da dün Efeler Zirat Odasını ziyaret etti. 

İYİ Parti'li Orkan Pehlivan partisinden istifa etti İYİ Parti'li Orkan Pehlivan partisinden istifa etti

Aydın Büyükşehir adayı Mustafa Savaş, Didim ziyaretinde Çerçioğlu’nun bu ziyaretini gündeme getirerek ziyarete anlam veremediğini söyledi.

Büyükşehir Adayı Savaş, “15 yıldır ziraat odası başkanlığına gitmeyen bir büyükşehir belediye başkanı var. Efeler Ziraat Odası Başkanlığına bir defa bile gitmemiş. Şimdi gitmiş. Geçen gün fotoğrafını gördüm. Ben merak ettim ‘veda ziyareti mi?’ 15 yıl sonra bu ne ziyareti. Bu ne ziyareti. Ben merak ediyorum. Sen 15 yıldan beri merkez ilçedeki ziraat odasını ziyaret etmemişsin, randevu vermiyorsun. 15 yıl sonra gidiyorsun, hayrola bu ne ziyareti. Sorunları dinlemek için mi yoksa veda için mi? Merak ettik. Kamuoyuna soruyorum.” dedi.

"ÖNCE ADAY GÖSTERİYOR, SONRA KAVGA EDİYOR"

Çerçioğlu’na vatandaşların ulaşamadığını vurgulayan Savaş, “Kimseye randevu vermeyen, kimseyle muhatap olmayan, kimseyle görüşmeyen, kendi seçtiği belediye başkanı adayı seçildikten üç ay sonra kavga eden bir belediye başkanı, hizmet sunma gibi bir derdi olabilir mi? Söke’de aynı şeyi yaşadı. Rahmetli belediye başkanı ile ve ondan önceki belediye başkanıyla da yaşadı. Partisinden istifa eden şuan ki Efeler Belediye Başkanı ve önceki belediye başkanı ile de bunu yaşadı. Biz bütün belediye başkanlarımızla uyum içerisinde eser ve hizmet siyasetimizle daha ileriye taşımak adına iktidarımızın gücünü yerelle buluşturmak adına ne gerekiyorsa yapacağız. Şehrimiz bunu fazlası ile hak ediyor.” dedi.