Aydın Valiliği konuyla ilgili inceleme başlattı.

Antalya'da yaşayan Avni T'nin sahte geçici mezuniyet belgesi hazırlayıp, kendisini Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi 1980 yılı mezunu olarak tanıttığı belirlendi. Antalya Valiliği'ne yapılan ihbar sonrası gerçekleştirilen incelemede, 42 yıldır özel proje ile kamu projelerinde mimar ve şantiye şefi olarak çalışan Tekinaslan'ın noter onaylı geçici mezuniyet belgesi, Gazi Üniversitesi ile paylaşıldı.

BİRÇOK PROJEDE ŞANTİYE ŞEFLİĞİ YAPMIŞ

İncelemede, belge suretinin sahte, bazı bilgilerin ise başka mezuna ait olduğu tespit edildi. Avni T'nin 2016 yılında Antalya Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü'nün koordine ettiği, Selçuklu dönemine ait Av Köşkü ile 2018 yılında yine Selçuklu dönemine ait Antalya Mevlevihanesi'nin restorasyonunda görev aldığı belirlendi. Hıdırlık Kulesi ve çevresinde 2021 yılında başlatılan arkeolojik kazılarda da Tekinaslan'ın şantiye şefi olarak görev aldığı tespit edildi. Antalya Valiliği de idari soruşturma başlattı.

VALİLİK İNCELEME BAŞLATTI

 Avni T'ın YİKOB tarafından 14 Temmuz tarihinde tapılan ihaleyle Sultanhisar ilçesi Kavaklı Cami'sinin restorasyon işini de aldığı ortaya çıktı.  Kişi , bugün YİKOB yekilileriyle yaklaşık 1 milyon liraya mal olacağı belirtilen cami inşaatında incelemelerde bulundu. İnceleme sonrası gazetecileri karşısında gören şüpheli  soruları yanıtsız bırakarak hafif ticari aracına binip, bölgeden uzaklaştı.  Kişi hakkında Aydın Valiliği de inceleme başlattı.