Cumhurbaşkanı Erdoğan: Artık birleşme zamanıdır Cumhurbaşkanı Erdoğan: Artık birleşme zamanıdır

14 Mayıs 2023 Milletvekili Genel seçimleri için Büyük Birlik Partisi Aydın 1. Sıra Milletvekili adayı olan iş insanı Rıdvan Eşin, Efeler ilçesi, Atatürk Kent Meydanı’nda basın açıklaması yaptı.

Meydanda toplanan kalabalığa hitap eden Eşin, daha önce AK Parti’de siyaset yaptığını, aday adayı olduğu son seçimde listede yer almadığını hatırlatarak, “Net olmak iyidir, doğruluk belki kısa vadede prim yapmasa da uzun vadede doğru hiçbir zaman kaybetmez. Bir AK Parti geçmişimiz var, hala bir yol arkadaşlığımız var. Çünkü aynı ittifakın parçasıyız. Milletvekili aday listeleri açıklandığında bana ‘listede yoksun’ dediler. Baktım yok, ‘Hayırlısı olsun’ dedim. Çünkü biz rabbimden hayırlısını istedik” dedi.

Daha sonra Büyük Birlik Partisi’nden adaylık teklifi aldığını ifade eden Rıdvan Eşin, “Vardığımız günün akşamı, iftar saatinden bir saat önce bazı arkadaşlarımın yönlendirmesi ile genel merkezde yaptıkları istişareler neticesinde Büyük Birlik Partisi, Muhsin Yazıcıoğlu başkanımızın hatırası olan partiden böyle bir teklif geldi. Bu, bizi gururlandırdı, onurlandırdı” ifadelerini kullandı.

Seçimlere 27 gün kaldığını, bu süreçte çalışarak alacakları 85 bin oyla Aydın halkının iradesi olarak meclise gidebileceğini ifade eden Eşin, “Aydın halkının belirlediği adam oraya gitmiş olacak. Dolayısı ile sizin vekiliniz olacak, birilerinin vekili değil, Aydın halkının vekili, Aydın’ın vekili olacak. Allah seferimizi mübarek kılsın” diyerek seçim çalışmalarını başlattı. 

Rıdvan Eşin’in konuşmasının ardından Büyük Birlik Partisi Milletvekili adayları sahneye davet edilerek vatandaşlara tanıtıldı.

site2-20