Eşin, “Bundan böyle yapılan haksızlıklara sessiz kalmayacağız. Biz nasıl ki kırgınlıkları bir kenara bırakıyorsak, aynı hassasiyeti Fatih Atay’dan da bekliyoruz” dedi. 


Eşin Group Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Eşin yaptığı yazılı açıklamada, sponsor olduğu Sökespor ile Efelerspor 09 SFK arasında Efeler’de oynanan maçta gerginlik çıktığını, Söke’deki rövanş maçında gerginliği önlemeye çalıştığını söyledi.
Buna rağmen Söke’de de gerginlik çıktığını hatırlatan Eşin, olaylardan Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ı sorumlu tuttu.
Eşin, devamındaki süreci şöyle anlattı:
“Sonraki hafta yanıma bir arkadaş gelerek Fatih Atay’ın bana kızgın olduğunu ve bir daha görüşmek istemediğini söyledi. Nedenini anlamadığım bu duruma oldukça şaşırdım. Sonra ortak arkadaşımız Ahmet Kızılkaya, Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken ve Av. Savaş Akçöltekin’den ayrı ayrı rica ederek kendisiyle görüşmelerini ve ortada bir yanlış anlama varsa düzeltmek istediğimi söyledim. Her üçüne de verdiği cevap, ‘Rıdvan Eşin’in ismini dahi duymak istemiyorum, o bana kumpas kurdu’ demiş. Bunun üzerine gidip yüz yüze görüşmeye karar verdim. Efeler Belediyesi’ne gittim. Girişteki görevliye ‘Fatih Atay ile görüşmeye geldim’ dedim. Yukarıyı arayıp bilgi vermişler. Sonra ‘Bekleyin haber verecekler’ deyip, beni 2 saat belediye girişinde bekletti. Sonrasında ben yokmuşum gibi aşağı inip dışarı çıkacakken yanına gidip, ‘Başkanım sanırım ortada bir yanlış anlama var. Müsaitseniz görüşelim’ dediğimde, arkasını dönüp gitti. Olay tamamen bundan ibarettir.”
Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay’ın “Ben Belediye Başkanı olduğum sürece Rıdvan Eşin’e Efeler Belediyesi sınırları içerisinde çivi çaktırmayacağım” dediğini ileri süren Eşin, bu nedenle Efeler’deki tüm projelerini askıya aldıklarını açıkladı. 
Ancak bir grup hayırsever tarafından yapılmak istenen taziye evine de engel çıkarıldığını iddia eden Rıdvan Eşin, şu ifadeleri kullandı:
“Efeler’e bağlı Mesudiye Mahallesinde hayırseverler bir taziye evi yapma kararı almışlardı. Bununla ilgili olarak 2 sene önce yanımıza gelip bağış istediler. Biz de kendilerine bir miktar bağışta bulunduk. Sonrasında taziye evi inşaatında resmi işlemlerin yürütülebilmesi için bir inşaat şirketine ihtiyaçları olduğunu, bizim şirket üzerinden işlem yapıp yapamayacaklarını sordular. Biz de destek olmak için onay verdik ve inşaat 2022 itibariyle tamamlandı. İskan ruhsatı için belediyeye gittiklerinde, ruhsat Rıdvan Eşin’e ait bir şirkete ait olduğundan ruhsat vermeyeceklerini ancak ruhsatı yenileyip başka biri adına yeniden ruhsat alırlarsa ruhsat vereceğini söyleyerek hayırseverleri geri göndermiş.
İşte bu artık son nokta. Kendimize ve şirketimize yapılan zulüm ve haksızlığa sessiz kalmış olmamız bizi bahane ederek gariban insanlara da zulüm yapabileceği anlamına gelmiyor. Biz tüm meselelerin uhulet ve suhuletle hallolması gerektiğine inanıyoruz. Lakin başımızdaki yöneticilerden de aynı nezaket ve hoşgörüyü bekliyoruz. Olayları kişiselleştirmek hiçbir yöneticiye yakışmaz. İdareciler akıl, vicdan ve adalet çizgisinden asla ayrılmamalıdır. Biz nasıl ki Efelerspor’un şampiyonluk maçında tüm kırgınlık ve kızgınlığımızı bir kenara bıraktıysak, aynı hassasiyeti bu saatten sonra Fatih Atay’dan da bekliyoruz.”

EŞİN-2