Eş zamanlı olarak bütün illerde yapılan açıklamada Taner, “AKP iktidarının bu ülkeye zamlardan ve yoksulluktan başka verecek hiçbir şeyi kalmamıştır” dedi.

Efeler’in ilk kitap fuarı dördüncü gününde Efeler’in ilk kitap fuarı dördüncü gününde

(Haber: Yusufhan TORAMAN)
İYİ Parti Türkiye’nin her yerinde eş zamanlı olarak zamlarla ilgili basın açıklaması düzenledi. Aydın’da, İYİ Parti Aydın İl Başkanlığı’nda düzenlenen açıklamada, İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner konuştu. Taner, gazetecilerden gelen soru üzerine, iktidar partililerinin de zamlardan rahatsız olduğunu ve muhalefetin zamlarla ilgili olarak sesini yeterince duyuramadığını iddia etti. Taner, akaryakıttaki ÖTV zammından, memura yapılan zamlardan ve AKP’nin ekonomik politikalarıyla ilgili konuştu. Recep Taner şu ifadeleri kullandı:
“AKP iktidarının yanlış ekonomi programı ve politikaları sonrası millet olarak yeni bir zam dalgası ile karşı karşıyayız. Bütün faturayı dar gelirliye kesen, vatandaşın cebindeki son kuruşa da el atan bir yoksullaştırma politikasının sert bir şekilde uygulandığı görülmektedir. Sabundan, kitaptan, çocuk bezinden ek vergi alınıyor ancak servetten elde edilen kazançtan vergi alınmamaktadır. Vatandaşa kemer sıkma tavsiye edilirken küçük, yandaş ve ranta dayanan bir kesimin zenginleşmesine hiçbir kemer dayanmamaktadır. AKP iktidarının bu ülkeye zamlardan ve yoksulluktan başka verecek hiçbir şeyi kalmamıştır. Memura ve emekliye yapılan cüzi zammın birkaç hafta içinde eriyip gitmesi bir yana, son olarak uygulanan akaryakıttaki ÖTV oranlarına yapılan zamla birlikte milletimiz derin bir yoksulluk çukuruna gömülmek istenmektedir. Deli dumrul iktidarı, vatandaşın gırtlağına çökmüş, garibanın kanını emmeye devam edecektir.”