Efeler Belediyesi, Prof. Dr. Aziz Sancar Matematik ve Bilim Parkı’nın açılışını gerçekleştirdi. 

17 yıldır aynı yerde aynı lezzet 17 yıldır aynı yerde aynı lezzet

Aydın'da bir ilk olma özelliği taşıyan Efeler’e bağlı Kemer Mahallesi’ndeki Prof. Dr. Aziz Sancar Matematik ve Bilim Parkı, düzenlenen törenle açıldı. Seçimden önce verdiği bir sözü daha tutmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, “Çocuklarımızın bilimle iç içe yetişmesini sağlamak, eğitime alternatif sunmak amacıyla bu parkı yaptık” dedi. 
“ÇOK EMEK VERDİK”
Bilimlerin temelini matematiğin oluşturduğuna dikkati çeken Atay, “Bu parkın ayrı bir önemi var. Bu park bilim parkı Matematik Parkı. Yaşamın her alanında matematik var. Her şeyin temeli matematik. Bazı ülkelerde yazılım çok öne geçti. O ülkelerde inanınki 0-5 yaş arasındaki çocukların matematikle buluşmasında büyük katkı sağladılar. Dünyanın en büyük yazılım yaratan ülkeleri haline geldiler. Biz de bunu yapabiliriz.  Eğitime alternatif sunmak amacıyla, bu parkımızı gerçekleştirdik. Çok emek verdik bu parka. İşçi kardeşlerime çok teşekkür ederim. İnanın gece gündüz çalıştılar burada. Bir işi ihalesiz yaparak 300 bin liradan fazla gelirin Efeler Belediyesi’nde kalmasını sağladılar.  O nedenle de kendilerine çok teşekkür ederim” dedi.
“DÜNYANIN GÜZEL BİR YER OLMASI İÇİN UĞRAŞIYORUZ”
Atay, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Biz dünyanın gelecekte güzel bir yer olması için uğraşıyoruz. Geleceğimiz olan mimarlar çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları gerekiyor. Eğitimin temeli matematik, bilimin temeli matematik. Bu parkta onların temel eğitimine katkı yapmak en büyük hizmet diye düşündüm.”
“AĞAÇLARI KORUDUK”
Çevreye zarar vermeden bu parkı kurduklarını ifade eden Atay, “Parktaki ağaçları hiç kesmedik. Bütün ağaçları olduğu gibi koruduk. Çocuklarımızın, gençlerimizin, engelli arkadaşlarımızın bu parkta eğitimden yararlanması için her türlü önlem aldık. Bütün öğretmenlerimize Efeler’de bütün okullara Efeler Aziz Sancar Bilim ve Matematik Parkı’nın kapıları sonuna kadar açık” ifadelerini kullandı.
Açılış törenine, 21. Dönem DSP Aydın Milletvekili Halit Dikmen, Efeler İlçe Millî Eğitim Müdürü Hakan Özcan, CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, İYİ Parti Efeler İlçe Başkanı İlhan Adıyaman, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum ve meslek kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda öğrenci katıldı.