Aydın'ın Efeler ilçesinde kendisi gibi polis memuru olan eski sevgilisi Hatice Büşra Çetinkaya'yı öldüren ve annesi Güngör Çetinkaya'yı da silahla yaralayan Suat Teke, müebbet ve 20 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. İstinaf Mahkemesi tarafından hakkındaki hüküm kararı usulen bozulan Teke'nin yargılanmasına tekrar başlandı.Teke, "Ben kadın cinayeti işlemedim. Aile durumu ajite etti. Medya abarttı" dedi.

(ÖZEL HABER: İsmail Örs)

Olay, Efeler'e bağlı Ata Mahallesi'nde 2020 yılının Mart ayında meydana geldi.

Afyon'da görev yapan polis memuru Hatice Büşra Çetinkaya, izin alarak memleketi Aydın’a geldi. İstanbul'da görev yapan polis memuru Suat Teke de eski kız arkadaşıyla konuşmak için Aydın’a geldi. Ancak ikili arasında tartışma yaşanınca, Suat Teke silahıyla Hatice Büşra Çetinkaya ve annesi Güngör Çetinkaya’ya kurşun yağdırdı. Olayda Hatice Büşra Çetinkaya hayatını kaybederken, annesi Güngör Çetinkaya ağır yaralandı. Olayın ardından başlatılan soruşturma kapsamında geçen Ocak ayında karar açıklandı. Buna göre Suat Teke, Hatice Büşra Çetinkaya'yı öldürmesi nedeniyle müebbet ve annesi Güngör Çetinkaya'yı silahla yaralaması nedeniyle 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

KARAR USULEN BOZULDU

Kararın ardından her iki tarafın avukatları da İstinaf Mahkemesi'ne itirazda bulundu. İtirazları değerlendiren İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 4. Ceza Dairesi kararı usülden bozdu.

Mahkeme bozma kararı sonrasında, Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalından, Güngör Çetinkaya için farklı tarihlerde alınan raporlar incelendiğinde; aynı hastaneden aldırılan bu raporlar arasında Çetinkaya'nın yaralanmasının duyularından veya organlarından birinin işlevinin yitirilmesine neden olduğu konusunda çelişki bulunduğu gerekçesiyle Güngör Çetinkaya'nın tedavi gördüğü sağlık kuruluşlarından tüm tedavi evrakları ile çektirilmiş film ve grafileri getirtilerek, yaralamanın duyularından veya organlarında birinin işlevini sürekli zayıflaması yada yitirilmesi niteliğinde olup olmadığının tespiti için  İstanbul Adli Tıp Kurumu ilgili ihtisas kurulundan rapor talep etti.

Otomobil traktör römorkuna çarptı: 1 yaralı Otomobil traktör römorkuna çarptı: 1 yaralı

"KADIN CİNAYETİ İŞLEMEDİM, MEDYA OLAYI ABARTTI"

Aydın 1.Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına tekrar başlanan cinayet sanığı Suat Teke, duruşmaya Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

Teke yaptığı savunmada, "Bu bir kadın cinayeti değildir. Ben kadın cinayeti işlemedim. Hatice Büşra Çetinkaya'nın ailesi ve avukatları olayı çok ajite etti. Olay ülkedeki tüm medya kuruluşlarında yer aldı. Mahkeme bu durumdan etkilenerek bana ağır bir ceza verdi" diye konuştu.

Teke, öldürdüğü eski sevgilisi Hatice Büşra Çetinkaya'nın kendisini aldattığı ve bu dönemde yaşadıklarını bilen bir tanıdığının da tanık olarak dinlenmesini talep etti.

Heyet, bu talebi kabul etti.

Celse sonunda Teke'nin tutukluluk halinin devamına ve duruşmanın ileri bir tarihe ertelenmesine karar verdi.

site-özel-1