banner47

Diyaliz hastası kişinin adına çok sayıda ilaç yazılmış

Aydın’da yaşayan Ümit Varvil, diyaliz tedavisi nedeniyle ilaç almak için gittiği eczanede hayatının şokunu yaşadı. Varvil’e, reçetedeki ilacın aynısını bir gün önce Antalya’da aldığı, bu nedenle ilacı satın alamayacağı söylendi. Konuyu araştıran Varvil, Antalya’da kendi adına 24 doktorda sahte muayene kaydı açıldığını, çok sayıda ilaç ve tıbbi malzeme satın alındığını öğrendi. Hayatı boyunca Antalya’ya gitmediğini söyleyen Varvil, suç duyurusunda bulundu.

Diyaliz hastası kişinin adına çok sayıda ilaç yazılmış
banner68

( İSMAİL ÖRS)- Aydın’da yaşayan 53 yaşındaki malulen emekli Ümit Varvil, 15 yıldır böbreklerindeki rahatsızlıkla ilgili tedavi görüyor.

Son dönemde hastalığı ilerleyen Varvil, bir böbreğini kaybetti ve bir süre önce Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde diyaliz tedavisi görmeye başladı. Tedavisinde uygulanacak ilaçları almak üzere eczaneye giden Varvil, şok yaşadı. Eczanedeki görevli, ‘reçetedeki ilacın aynısının bir gün önce Antalya’da kendisine verildiğini, bu nedenle ilacı satamayacağını’ söyledi.

Hayatı boyunca Antalya’ya hiç gitmeyen Varvil, kendi adına gerçekleştirilen sağlık işlemlerini öğrenmek için Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Aydın İl Müdürlüğü’ne başvurdu.

Ümit Varvil aldığı yanıtla ikinci şoku yaşadı. SGK kayıtlarına göre, Ümit Varvil adına Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2016 yılından bu yana farklı branşlardaki 24 doktorda muayene kaydı açılmıştı. Bu muayeneler sonucu çok sayıda ilaç yazılmış, akülü tekerlekli sandalye ve farklı tıbbi malzemeler satın alınmıştı.

Bu bilgilerle Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ulaşan Varvil, hastane yetkililerini haberdar etti. Aynı zamanda hukuki süreç başlatan Ümit Varvil, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Yaşadığı mağduriyetle ilgili Aydın Kulis’e açıklama yapan Ümit Varvil, “Benim adıma bu işlemleri kimler, neden gerçekleştirdi öğrenmek istiyorum. Bu kişilerin adalet önünde hesap vermelerini istiyorum. İlaçlarımı alamıyorum. Burada diyalize girdiğim gün Antalya’da bir doktora muayene olduğum gözüküyor. Ben hayatım boyunca Antalya’ya gitmedim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2021, 19:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER