Aydın Kulis'in  canlı yayın konuğu olan AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen önemli açıklamalarda bulundu.  Gazeteci Naci Eriş'in sorularına içtenlikle cevap veren Özmen, "Aydın’da son yerel seçimi, İYİ Parti ve HDP aday çıkarmadığı için kaybettik" dedi.

Aydın Kulis Canlı yayınına katılan AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, 2023’te yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı seçimi, Aydın’daki kamu yatırımları, ekonomideki son durum ve yerel yönetimlere ilişkin açıklamalar yaptı.

Her seçimden sonra seçim sürecinin değerlendirmesini yaptıklarını ifade eden Özmen, son 3 yerel seçimde başarılı olamamalarına ilişkin yorumlarda bulundu.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Özlem Çerçioğlu'nun 3 dönemdir seçim kazanması ile ilgili konuşan Özmen, "Milletin tercihine saygı duyuyoruz. Sandıktan çıkan sonuçlara saygı duyuyoruz fakat eleştiri yapmayacağımız anlamına gelmez. Aydın'da Büyükşehir Belediyesi'nin birçok kadrosu vekaleten idare ediliyor. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı kendisinin referans olduğu belediye başkanları ile kavga ediyor. Efeler, Söke ve Nazilli belediye başkanları ile kavga ediyor. Vatandaşlarımız ilçeler ile büyükşehir uyumlu olsun diye oy veriyorlar ama uyumsuzluktan şehir kaybediyor" dedi.

Her seçimin kaybedilmesi ve kazanılmasında etkenler olduğunu ifade eden Özmen, "Biz oylarımız azalarak seçim kaybetmedik. İstanbul ve Ankara’da rakiplerimiz bir araya gelerek seçim kazandı. Bunun bir örneğini Aydın’da da gördük. Yanı biz Aydın’da son yerel seçimde oylarımızı artırdık. Amaç kazanmaksa kim nerede kazanabilecekse oraya geliyorlar. Biz herkesi itifak yapmıyoruz. Bizim gizli saklı ortaklıklarımız da yok. Sağda solda ortak saklamıyoruz. Son seçimde Aydın'da kaybetmemize neden olan en büyük etkenlerden biri İYİ Parti ve HDP'nin aday çıkarmaması ve koşulsuz desteklemesi. En büyük unsur Millet ittifakının Aydın'da Cumhur ittifakından daha güçlü olması" diye konuştu.

ÖZMEN MİLLETVEKİLİ ADAYI OLACAK MI?

Gelecek seçimde ilk hedeflerinin Aydın'daki mevcut milletvekili sayısını korumak olduğunu dile getiren Özmen, sonraki aşamada vekil sayısını 5 ya da 6’ya çıkarmayı hedeflediklerini ifade etti.

Milletvekili adayı olup olmayacağı konusuna da değinen Özmen, "Şu an milletvekili adayıyım ya da değilim demem doğru olmaz. AK Parti Aydın İl Başkanıyım. Genel merkez bugüne kadar burada görev yapmamı uygun gördü. Yarın başka bir yer olur. Genel merkezimizin takdiridir. Siyaset nasip ve takdir işidir. Biz buna inanarak yola çıktık" dedi.

ÖMER2