Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Aydın Ticaret Odası Konferans Salonunda düzenlenen 8. Verimlilik Proje Ödülleri toplantısına katıldı. 
Toplantıda konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, CHP’li belediye başkanlarının zaman zaman programlara davet edilmedikleri yönünde eleştirilerde bulunduğunu belirtti. Bakan Varank, İzmir ve Aydın’da Büyükşehir Belediye Başkanlarına davet gönderdiğini ancak olumlu yanıt alamadığını söyledi.
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank şu ifadeleri kullandı:
“Biliyorsunuz birileri teknoloji öğrenmeye New York’a, Londra’ya gidiyor. Biz dedik ki teknoloji öğrenmek için, inovasyonu öğrenmek için, dünyada neler oluyor bunları görmek için New York’a, Londra’ya gitmeye gerek yok. Biz dedik İzmir’e, Aydın’a götürelim bunları, herkesle paylaşalım. İzmir’de dün İzmir Büyükşehir Belediye Başkanını davet ettik, gelmedi. Özlem hanımı bugün davet ettik, ki benim kendisiyle hukukum eskiye dayanır, bugün kendisi de gelmedi. Zaman zaman CHP’li belediye başkanları televizyona çıkıp diyor ki ‘bizi davet etmiyorlar’, bu tip cümleler sarf ediyorlar. En son İmamoğlu dedi ki ‘Beni TOGG'un fabrika törenine davet etmediler, etselerdi giderdim’. Bir kere tören Bursa’da oldu, İstanbul ile bir ilişkisi yok ama biz belediye başkanlarını çağırıyoruz, gelmiyorlar. Demek ki biraz dürüst ve samimi olmak lazım. Biz belediyeler arasında, siyasi partiler arasında teknoloji inovasyon alanında hiçbir fark gözetmiyoruz ama siz siyaseten bir takım cümleler kurarsanız o zaman biz de cevabını veririz."