İyi Parti Söke'de büyük şok! İyi Parti Söke'de büyük şok!

Yerel seçimlere aylar kala, Aydın’da adayları ve seçim sonucu en merak edilen ilçelerden biri Nazilli oldu.
AK Parti’nin iddialı olduğu ilçede, Belediye Meclis üyeliği görevinden istifa eden Taner Sayın, önceki dönem AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim ve ‘efsane başkan’ lakaplı Esat Ergüler aday adaylığı müracaatı yaptı.
Aday adaylığına başvuran isimlerin yanı sıra, mevcut belediye başkanı Kürşat Engin Özcan da bir açıklamayla yeniden aday olduğunu duyuracak.
Özcan, saat 11.00’de AK Parti İlçe binasında açıklama yapacak.
Görevi başındaki belediye başkanları yeniden adaylık için açıklama yapmazken, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın AK Parti teamüllerine aykırı bu davranışı dikkat çekti.
Öte yandan Toplum Yararına Program kapsamında Nazilli Belediyesinde işe alınan 100 personele, basın toplantısı saatinde AK Parti Nazilli İlçe Başkanlığı önüne toplanmaları talimatı verildiği öğrenildi.
Nazilli Devlet Hastanesi’nde görevli çok sayıda personele de basın toplantısına katılmaları yönünde talimat verildiği iddia edildi.
Aday adaylığı başvuru sürecinin tamamlanması ve e-temayül öncesi Başkan Özcan’ın bu tutumu tepki ile karşılanırken bu duruma diğer aday adayların ne cevap vereceği merak konusu oldu.

Editör: Meltem Danışman