Altılı masada yer alan partilerin Nazilli İlçe Başkanlarının yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Hepimizin bildiği gibi Belediye Başkanı Sayın Kürşat Engin ÖZCAN; il olmak ve yatırımlar için, yani Nazilli’nin menfaatleri için parti değiştirdiğini, kendini Nazilli için feda ettiğini söyledi.

Fakat gelin görün ki, son 1 ay içinde Nazilimize gelen Bakan ve Akp üst düzey yöneticilerinden Nazilli’nin ne il olması ne de yatırımlar üzerinden bir müjdeli haber çıkmadı.

Hatta en son ziyarette bulunan Akp Yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Mehmet ÖZHASEKİ konuya noktayı koydu. Nazilli’nin seçimlerden önce il olmasının mümkün olmadığını, yatırımların ise her zaman ki gibi seçimlerden sonra yapılabileceğini söyleyerek hepimizi hayrete düşürdü.

O zaman soruyoruz?

Sayın Kürşat Engin ÖZCAN; madem Nazilli’nin menfaatleri için 45.050 oyu elinin tersiyle iterek parti değiştirdin, il olmamız ve yatırımlar başka bir bahara kaldı, neden sana inanan senin için gece gündüz çalışarak belediye başkanı olmanı sağlayan partili emekçilere sana güvenerek 45.050 oy veren Nazilli halkını yok sayarak parti değiştirdin.

Neden ve neye sattın bizim oylarımızı, sizden bir açıklama bekliyoruz.

Bütün bunlar yetmezmiş gibi Cumhur ittifakının küçük ortağı Sayın Devlet BAHÇELİ Nazilli’nin il olacağını söyledi, diğer ortak Akp’nin genel başkan yardımcısı Sayın ÖZHASEKİ seçimlerden önce olması imkânsız dedi. Acaba bunların kendi aralarında da bir sorun mu var.

Kime güveneceğiz, kime inanacağız?

Takdiri Nazilli halkına, Nazilli halkının engin ferasetine bırakıyoruz."

22222222