Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan'a tepki gösteren İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Durmuş Kural, "2019 yerel seçim oylarını sattığı gibi Nazilli'mizin simgesini satmıştır" dedi. 

Kural açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
"'İl olacağız algısı yapan zihniyet, Nazillimizin simgesini satmıştır. Tıpkı 2019 yerel seçim oylarını sattığı gibi. '

Nazilli Belediyesi'nin bugün yapılan meclis toplantısında, ilçemizin simgesi haline gelen 17 katlı binanın, belediyenin 125 milyon TL. Prim borcuna karşılık SGK'ya devri için oy çokluğuyla karar çıkmıştır.

 Aslında bu karar, bir devir işlemi değildir. Nazilli halkının mülkü olan ve Nazillimizin simgesi haline gelen 17 katlı yapının Shakespeare'in tiyatro oyunlarına rahmet okutacak şekilde satılmasıdır. Bugün bu kararla bunu çok net bir şekilde görmüş olduk. 

Aslında bu karar, Belediye Başkanı Engin Bey'in kendisine teveccüh edilen oylara ihanetinin gerekçesi haline getirdiği 'Nazilli Belediyesi borçlarını ödeyemez hale geldiği için AKP'ye geçtim' şeklindeki gerekçesini çürütmüştür. Zira, kendisinin İYİ Parti'den istifa etmeden önce belediye meclisi oy çoğunluğu Millet İttifakı'nda idi. 

Esasen burada, bir zihniyetin değişimini görmekteyiz. Nazilli İl olacak şeklinde hemşehrilerimizin umutlarıyla oynayıp algı oluşturan bu zihniyet, bırakınız ilçemize yatırım yapmayı, halihazırda Nazillimizin simgesi olan 17 katlı binayı satmasıyla tarihin ibret dolu sayfalarına ismini yazdırmıştır. 

2019 yerel seçimleri sonucunda alınan  45.050 oyu satan birisinin Nazilli'nin mülklerini satmasını İYİ Parti olarak yadırgamasak da Nazilli halkı bu kararı unutmayacak, gereken cevabı sandıkta en güzel şekilde verecektir."