Başkan Arıcı:  Çocuklarımız ülkemizin geleceğidir Başkan Arıcı: Çocuklarımız ülkemizin geleceğidir


31 Mart Yerel Seçim çalışmaları, belediye başkan adayları kadar muhtar adayları için de heyecan dolu geçiyor.
Mahalleleri için farklı projelerle yola çıkan adaylardan, Efeler’deki en genç aday ise Osman Yozgatlı Mahallesi Muhtar Adayı Halil Uçar.
34 yaşındaki Halil Uçar’ın mahallesi için hayalleri var. Bu hayalleri gerçekleştirmek için ise gençliğinin verdiği dinamizme güveniyor.
Muhtar Adaylığı açıklayan Halil Uçar, mahalle halkına şöyle seslendi:
“Saygıdeğer Osman Yozgatlı Mahallesi sakinleri, 
Sizler hizmetlerin en güzeline layıksınız. Biliyorum ki siz, dürüst, şeffaf, sözüne sadık, vaatlerini yerine getiren, yerine getirmeyeceği şeyleri vaad etmeyen bir kardeşiniz olacağım. İçinizden biri olarak mahallemin sorunlarının farkındayım. Bu sorunları çözmek ve en güzel hizmeti yapmak için oylarınıza talibim.”
OSMAN YOZGATLI’YI MAHALLE HALKI YÖNETECEK
Mahallede yaşayan en geniş ailelerden Uçar ailesine mensup olan Halil Uçar, doğup büyüdüğü mahallenin sorunlarını ve taleplerini en iyi bilenlerden.
En önem verdiği nokta ise “Söz verdiğim her şeyi yapacağım. Yapamayacağım şeyin sözünü vermeyeceğim” kuralı.
Muhtarlığın yetkisinin sınırlı olduğu bilinciyle uçuk fikir ve vaatlerden uzak duran Halil Uçar, “Ancak muhtar mahallesini arkasına alır, herkesi yönetime ortak ederse, mahallenin gücünü üst yönetimlere hissettirse başaramayacağı iş yok. Çocukluğumdan bu yana mahalleme hizmet etmek istiyorum. Bugün bir fırsat var, bana şans verilirse, en iyisini yapacağım” diyor.
Halil Uçar’ın aza listesinde Şerif Öcal, Necip Baydan, Abdurrahman Öner, Tekin Güler, Hikmet İrez, İbrahim Aydemir, Ahmet Selçuk Sarp, Eyüp Özkan yer alıyor.
Azalık sisteminin önemli olduğunu vurgulayan Halil Uçar, “Yapılacak işlerde azalarımızın hep fikrini alacağım. Sorumluluğu paylaşacağız. Azalarımız birer muhtar gibi vatandaşlarımızın taleplerini alacak, derdine de sevincine de ortak olacak. ‘Muhtara söyledim, dinlemedi’ dedirtmeyeceğiz. Bugüne kadar bu görevi yapan, emek veren büyüklerimizden bayrağı devralıp daha iyisini yapmaya çalışacağız” dedi.
KADINLAR VE ÇOCUKLARA ÖNCELİK
Muhtarlığın vatandaşa en yakın yönetim yeri olduğuna dikkat çeken Halil Uçar, kadınlara ve çocuklara öncelik tanınacağının altını çiziyor.
Uçar, hedeflerini şöyle özetliyor:
“Mahallemiz için ne yapılması gerekiyorsa en büyük mücadeleyi vereceğiz. Osman Yozgatlı Mahallesinin çehresinin değişmesi gerekiyor. Çocuklarımızın daha iyi imkanlara sahip olması gerekiyor. Parklarımızın yenilenmesi gerekiyor. Çocukların, gençlerin kötü alışkanlıklara yönelmemesi için spora yönelmesi şart. Mahallemizde bunun için tesis eksikliği var. Göreve seçilirsem, öncelikle bunlar için mücadele edeceğiz”