Aydın Galatasaray Taraftarlar Derneği şampiyonluğu gecede kutlayacak Aydın Galatasaray Taraftarlar Derneği şampiyonluğu gecede kutlayacak

Efeler Belediyesi çalışanlarının bir kısmı, toplu sözleşmeye uyulmadığı gerekçesiyle iş bırakmış, Belediye Başkanı Anıl Yetişkin ise mevcut sözleşmenin uygulanabilir olmadığını belirterek yeni sözleşme önerisinde bulunmuştu.
İşçi maaşları ile ilgili tartışma sürerken, önceki Efeler Belediyesi Başkanı Mehmet Fatih Atay'dan açıklama geldi.
"Aydın’da ki bir yerel gazetenin genel yayın yönetmeninin kaleme aldığı bir köşe yazısında benim adımdan ve ailemden bahsettiği için cevap verme gereği duyduğumu öncelikle kamuoyu ile paylaşmak isterim" diyen Atay, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
"Son açıklanan verilere göre Türkiye’de yoksulluk sınırı bir aile için 40 bin TL’nin üzerindedir. Asgari ücretin 17 bin 2 TL olduğu Türkiye şartlarında Efeler Belediyesi’nde çalışan bir emekçi kardeşimizin ev geçindirmesi oldukça güç durumdadır. Merkezi yönetimin Efeler Belediyesi’ne gönderdiği ödeneği ve belediyenin diğer gelirlerini göz önünde bulundurarak DİSK Temsilcileri ile emekçi kardeşlerimize hak ettiği maaşı vermek için bir sözleşme imzaladık. 

Sürdürmeye çalıştıkları itibarsızlaştırma çabaları, Efeler’e kazandırdığımız hizmetleri karalamaya yetmecektir.

Araştırmacı gazetecilik meslek etiğine uymayarak kulaktan dolma gerçekten uzak hayal ürünü bilgilerle şahsımı ve ailemi hedef alarak gündem yaratmaya çalışan şahıs hakkında tüm yasal haklarımı kullanacağımı kamuoyunun bilgisine saygılarımla arz ediyorum."