(Haber: Naci ERİŞ)


Türkiye Büyük Millet Meclisinde 26’ncı dönem CHP Aydın Milletvekili olan Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar, Kasım 2021’de ziyaret ettiği Aydın Gazeteciler Cemiyetinde yeniden milletvekili adayı olacağını açıklamıştı.
Adayların ön seçim ile belirlenmesi gerektiğini vurgulayan Baydar, "Aydın'ın evlatları Aydın'a sahip çıkacak. Benim derdim o sandık kurulsun. Adım yazılsın. İstediği kadar çalışsınlar. Araba gezdirsinler. Dolansınlar. Projelerini anlatsınlar. Ben vatandaşımın kantarına tekrar çıkmak istiyorum. Ben vatandaşıma güveniyorum. Önümüzdeki dönem için hazırım" demişti. 


Milletvekili adaylığı için çalışmalarına devam eden Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar, ön seçim ısrarını da sürdürüyor.
Perşembe günü, kendilerini “78 Kuşağı Dostlar Grubu” olarak nitelendiren yaklaşık 50 CHP üyesi, Efeler İlçe Örgütü’nü ziyaret ederek, milletvekili adaylarının önseçimle belirlenmesini talep etti. Grup üyelerinin çoğunluğunun Metin Lütfi Baydar’la birlikte hareket ettiği öğrenilirken, ön seçim talebi ilçede bir kez daha gündeme geldi.


ÖN SEÇİM OLMAZSA BAĞIMSIZ ADAYLIK GÜNDEMDE


Edinilen kulis bilgilerine göre, Metin Lütfi Baydar’ın ön seçim talebinde ısrarcı olacağı öğrenildi. Baydar’ın yakın çevresi ile CHP içerisinde ön seçim yapılmadığı takdirde bağımsız adaylık için görüşmelerde bulunduğu belirtildi.
Bu talebin yanıt bulup bulmayacağı ya da Baydar’ın tavrının ne olacağı merak konusu.

BAYDAR SİTE