AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, düzenlediği basın açıklamasıyla görevinden istifa ederek milletvekili aday adaylığını açıkladı.

AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, düzenlediği basın açıklamasıyla görevinden istifa ettiğini duyurdu. Milletvekili aday adaylığını açıklayan Özmen, “AK Parti Aydın İl Başkanlığı’ndan, Genel Merkezimizin uygun görmesiyle milletvekilliği aday adaylığı için ayrılmış bulunmaktayım. Bu onurlu ve şerefli görevi yapmama imkan sağlayan başta Cumhurbaşkanımız, Sayın Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve genel merkez teşkilatımıza şükranlarımı sunuyorum. Bugüne kadar nasıl bu davanın neferi olarak hizmet ettiysem, bundan sonra da aynı bilinçle büyük ve güçlü Türkiye için ve daha adil bir dünya için çalışmaya devam edeceğim. 2023 seçiminin ülkemiz, ilimiz ve partimiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

EN KISA SÜREDE YENİ BAŞKANIN ATAMASI YAPILACAK

'Çiftçi yeniden baştacı edilecek' 'Çiftçi yeniden baştacı edilecek'

Yeni il başkanının belirlenmesi süreciyle ilgili de konuşan Özmen, “En kısa sürede yeni il başkanının ataması gerçekleştirilecek. Muhtemel önümüzdeki hafta il yönetim kurulu toplantısını yeni gelecek olan arkadaşımız yapar. Çok kısa bir zaman içinde temayül gerçekleşir, arkadaşımıza görev tebliğ edilir” diye konuştu.