Aydın Adnan Sezgin İYİ Parti’den istifa etti Aydın Adnan Sezgin İYİ Parti’den istifa etti

3’üncü Olağan Büyük Kongresine hazırlanan İYİ Parti’nin Aydın Milletvekili Ömer Karakaş hakkında şok bir iddia ortaya atıldı.
Eski CHP Milletvekili ve Gazeteci Barış Yarkadaş, İYİ Parti Aydın Milletvekili Ömer Karakaş’ın parti için kullanılan bazı whatsapp gruplarından çıkarıldığını öne sürdü.
Yarkadaş’ın iddiasına göre, 81 il başkanı Meral Akşener için ortak bildiri hazırlığına girişti. Karakaş ise böyle bir bildiri hazırlanmasına karşı çıktı. Yarkadaş, bu nedenle İYİ Parti’li vekilin partinin bazı whatsapp gruplarından çıkarıldığını öne sürdü.
İl Başkanlarının ortak bildiri hazırlığının samimiyetsiz ve anti demokratik olduğunu savunan Yarkadaş, “Aydın Milletvekili Ömer Karakaş, bu imzanın toplanmasına karşı çıktı. ‘Böyle bir tutum olmaz, bir kongreye gidiyoruz, bu tür bildirilerin yapılması doğru değil’ deyince partinin bazı whatsapp gruplarından milletvekilini çıkarıyorlar. Güler misin ağlar mısın? Bir milletvekili, Aydın Milletvekili, antidemokratik tutuma karşı çıktığı için WhatsApp gruplarından çıkarılıyor.”
KARAKAŞ, İDDİLARI YALANLADI
Barış Yarkadaş’ın sözlerinin yer aldığı videoyu sosyal medya hesabından paylaşan İYİ Parti Aydın Milletvekili Ömer Karakaş, Yarkadaş’ın iddiasını yalanladı. Karakaş, “Gazetecilik önemli bir iştir. Size tavsiyem, haber kaynaklarınızı yeniden gözden geçirin. Ya ters manyel yapıyorsunuz ya da buna alet ediliyorsunuz” sözleriyle iddiaları yalanladı.