MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık    İYİ Parti  Aydın İl Başkanı Recep Taner’in " ittifak yapmamız mümkün değil” açıklamasına yanıt verdi.

MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“31 Mart 2024 de kazanan Aydın Kenti ve Aydınlılar olacaktır.

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli; sadece MHP’nin lideri değil, aynı zamanda devletimiz için varlığı itimat telkin eden akil bir insan, büyük bir dava adamı ve bilge bir Türk milliyetçisidir.

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin  karşılıklı siyasi yaklaşma, yumuşama, gerginliği azaltma ve peşin hükümleri ortadan kaldırma yolunda yapmış olduğu çağrıyı ve  bilgece sergilenmiş bir siyasi diplomasi örneğini İP  Aydın İl Başkanı Sayın Recep Taner anlayamamış olacak ki  " ittifak yapmamız mümkün değil " açıklaması yapmış.

Etiket olarak kullandığınız 23.Dönem Milletvekilliğinizi onaylayan sayın liderimize, emek çeken dava arkadaşlarımıza " mümkün değil demişsin.

Bugünkü durumunun  temeli ve  okulunun MHP olduğunu ne çabuk unuttun.

Seni İl Başkanı, Milletvekili yapan arkadaşlarına " mümkün değil " diyebiliyorsun. 

Ülkücülerin teveccühünü heba eden, dava arkadaşlarını sırtını dönen, siyaseten büyüdüğü beslendiği sofraya " mümkün değil " diyebiliyorsun. 

Ancak ;

Yapılan çağrının muhataplarınca böylesi bir fırsat “iyi” değerlendirilememiş, enine boyuna düşünülüp fikir alışverişi  yapılmadan büyük bir siyasi nezaketsizlik ve seviyesizlikle reddedilmesini hemşerilerimiz ve dava arkadaşlarımız takip etmektedir

Sayın Taner, " gündem değiştirmek istiyorlar " demiş.

Elbette her gün yeni hedefler ile , taptaze gündem ile başlıyoruz.

Durağan, statik siyaset çok eskilerde kaldı.

Adımız hareket.

Duramıyoruz.

Hareketimiz daima ileriye doğrudur.

Sayın Genel Başkanımızın  büyük bir içtenlik, serinkanlılık ve barışçı tavırla yaptığı davete icabet edilse idi bundan Türk milletimiz ve hemşerilerim  kârlı çıkacaktı.

Bazı eski arkadaşlarımızın haysiyetini de düşünerek konumlandırdıkları yerin kendilerine, ülkeye zarar verdiğini hatırlatıyorum.

Birlik ve beraberlik içinde Türk ve Türkiye Yüzyılının inşasına herkesi davet ediyorum.

Aydın Adnan Sezgin İYİ Parti’den istifa etti Aydın Adnan Sezgin İYİ Parti’den istifa etti

Kızıl elmamız  Türk ve Türkiye Yüzyılına güçlü adımlarla "gönül seferberliği" ile hep birlikte yürümeye devam edelim.

Gelen Türk Asrı,

Geleceğin gücü Türkiye'dir!”