Aydın'da berber ve kuaförler  dayanışma gecesinde buluştu Aydın'da berber ve kuaförler dayanışma gecesinde buluştu

Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkanı Özlem Çerçioğlu, kazandığı yerel seçimlerin ardından mazbatasının adliye yemekhanesinde verilmesine tepki gösterince, Türkiye'de adliye binası yenilenmeyen tek ilin Aydın olduğu yeniden gündeme gelmişti.
Özlem Çerçioğlu, Aydın Adliyesi binasının fiziki koşullarının yetersizliğine dikkat çekerken, AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten'den ilginç bir savunma geldi.
AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten, adliyenin yetersizliğini görmezden gelip, "Biz de mazbatamızı orada aldık" sözleriyle utandıran bir savunmaya imza attı.

Sosyal medya hesabından videolu mesaj yayımlayan Ökten, "Dün Büyükşehir Belediye Başkanı mazbata alırken samimiyetten biraz uzak bir şekilde sesini yükselterek maalesef yine şov ile başladı. Bizi yine üzdü. 'Adliye binasında yemekhanede mazbata töreni olur mu?' diyerek... Biz de daha öncesinde milletvekillerimizle mazbatalarımızı almaya gittiğimizde orada düzenlenen törenle aldık. Bu oradaki komisyon başkanlığının bir takdiridir. Farklı bir salonda uygulayabilirler miydi? Tabi ki onların takdiri. Farklı parti diye bir ayrımcılık yok. Bizim ilçe başkanlarımız da aynı salonda mazbatalarını aldılar" dedi.

Çerçioğlu'nun "yemek kokuları arasında tören yapıldığı" vurgusunu önemsemeyip otogar civarının koktuğunu ifade eden Ökten, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Biz adliye yeri ile çalışma yapıyoruz. İhalesi de yapıldı. Ben ilerleyen günlerde adliye binasıyla ilgili tüm süreci açıklayacağım. Ama siz de 15 yıllık belediye başkanlığınızda dönüştürdüğünüz konut, binayı bize örnek gösterir misiniz? Doğru söylüyorsunuz, Aydın deprem bölgesi. Peki siz üzerinize düşen neyi yaptınız? Bu güne kadar dönüştürebildiğiniz bir tek konut var mı? Ilıcabaşı’nda dönüştürme kulübü açtınız. Şuan oranın dönüştürülmeye ihtiyacı var. Gördüğümüz o ki,  5 yıl içerinde sizden yine şov üzerine kurulmuş bir belediyecilik sistemi ile yürüyeceğinizi anlıyoruz. Bizler neler yaptık, bizler neler yapıyoruz, bunları anlatacağız."