Millet İttifakı ortağı CHP ile İYİ Parti arasında HDP konusunda anlaşmazlık sürerken, AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten, HDP ortaklığının inkar edilemez olduğunu söyledi.

3 MAYMUNU OYNUYORLAR

Bir süre gizli yürütülen pazarlıkların Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayının kesinleşmesinin ardından alenileştiğini belirten AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten, "Aday açıklandıktan sonra bir gerçek daha ortaya çıktı. Oda HDP. Artık bu masal falan değil. Ciddi ciddi  masa yeni bir ortağa dönüştü" dedi.

Ökten, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bunu artık kimse inkar edemiyor. İnkar edenler sadece üç maymunu oynuyor. Görmedim, duymadım, bilmem. Şuan Ankara’dan HDP, PKK her gün ortaklıkla ilgili açıklama yapmıyor. Abdullah Öcalan’ı serbest bırakacağını söylüyorlar. Selahattin Demirtaş’ı serbest bırakacaklarını söylüyorlar. Bütün 'tutsakların', onlara göre tutsak ama onlar 40 bin tane şehidin, askerimizin, polisimizin, doktorumuzun, öğretmenimizin katilleri olan teröristler,  bunların serbest kalacağını söylüyorlar. Yüz yıllık Cumhuriyet düzenini değiştirerek özerklik getirileceğini söylüyorlar. Artık cumhurbaşkanı adayından sonra bunu açık şekilde konuşmaya başladılar. Kapalı kapılar ardında hangi pazarlıkları yaptılar, neler yaptılar? HDP konuşuyor da diğer ortakları açıklamaya cesaret edemiyorlar.  HDP açıklamaya zorladıkça onlar kaçıyorlar. Ama gizlenemez bir gerçek artık konuşuluyor. Vatandaşımız bunu biliyor. Vatandaşımız bunu çok net takip ediyor. Onlar üç maymunu oynadıkça bu gerçeği gizleyemeyecekler."