AK Parti Kuşadası'nda aday Mustafa Gökçe oldu AK Parti Kuşadası'nda aday Mustafa Gökçe oldu


Dönemin İYİ Parti Aydın İl Başkanı Süleyman Demirci, 13 Aralık 2021’de partisinden ihraç edilmişti.
İhraç kararının ardından açıklama yapan Demirci, partisine gönülden bağlı olduğunu açıklamış ve ‘kurgu’ vurgusu yapmıştı. Demirci, “Elbette bana karşı bu kurguyu hazırlayanlar da bunun siyasi ve ahlaki mesuliyeti altındadır. Lakin kimse benden kurucusu olduğum partime zarar verecek bir tutum içine girmemi beklemesin” demişti.
İhraç kararı şaşkınlıkla karşılanırken, olayın perde arkası bugüne kadar gizli kaldı.
 ‘KURGU’NUN ARKASINDAN ÖZCAN ÇIKTI
İYİ Parti Kurucu İl Başkanı Recep Taner, bir TV kanalının yayınında, Demirci’nin partiden ihraç edildiği sürece ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı. Taner, “İYİ Parti İl Başkanı Süleyman Demirci’nin, Kürşat Engin Özcan ile ilgili ‘akçeli işlerden’ bahsettiği’ ifade edilmiş Genel Merkeze. Bunun üzerine de Sayın Kürşat Engin Özcan Genel Merkeze gitmiş ve İl Başkanını şikayet etmiş. Şahitlerine baktığımızda CHP’liler. Hala CHP’de mücadele eden arkadaşlar” dedi. 
“Bir tezgah düzenlendi ve neticesinde Süleyman Demirci görevden alındı” ifadelerini kullanan Recep Taner, “Bu tezgahı düzenleyenlerin başında Kürşat Engin Özcan mı var?” sorusuna “Tabi. Ondan sonra da benim gelmemem için her türlü gayreti sarf ettiler ama bizim teşkilatlarımız net bir şekilde tavır aldı ve ben yeniden partinin başına geçtim” yanıtını verdi.

Editör: Meltem Danışman