Koçarlı’nın Türk futboluna armağan ettiği yetenekli futbolculardan biri olan Efe Binici, Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan’ı makamında ziyaret etti.

Kariyerine Koçarlı Belediyespor’da başlayan Efe Binici, formasını giydiği Göztepe Spor Kulübü’nde A Takıma yükselmesinin ardından hemşerilerine büyük gurur yaşattı. 18 yaşındaki futbolcu, memleketi olan Koçarlı’yı başarılarıyla temsil etmesi nedeniyle Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan tarafından takdim edilen plaketle onurlandırıldı.
Kasım ayında U19 Milli Takım Aday Kadrosu’na seçilmesi ile dikkatleri üzerine çeken genç futbolcu, 2019/2020 sezonunun ilk yarısının bitimine bir hafta kala Göztepe teknik kadrosu tarafından A Takıma alındı. Bu sezon U19 liginde sergilediği performansla kendisini takip edenleri mutlu eden Binici, emeklerinin karşılığını toplamaya başladı.
Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan’ı makamında ziyaret eden Efe Binici Belediye Başkanı Nedim Kaplana teşekkür ederek formasını takdim etti.
Gençlerin kötü alışkanlıklardan uzaklaşmasında spora yönelmesinin büyük katkıları olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Kaplan, “İnşallah daha güzel yerlere gelirsin hem Koçarlı hem Aydın hem de Ülke gençlerine örnek olursun. İlla İstanbul’da, İzmir’de yetişmeye gerek yok. Demek ki Koçarlı’dan da iyi bir sporcu çıkabiliyormuş. Bunu biz başarabiliriz.” dedi.