Aydın'ın Nazilli ilçesindeki restorandaki patlamada yaralanan ve hastanede dün yaşamını yitiren 15 yaşındaki Cennet Yeldi, son yolculuğuna uğurlandı.

İzmir Adli Tıp Kurumundaki otopsi işleminin ardından yakınlarına teslim edilen cenaze, Kuyucak ilçesindeki Başaran Mahalle Camisi'ne getirildi.

Törende Cennet Yeldi'nin babası Aydın Yeldi ile dedesi Mustafa Yeldi, taziyeleri kabul etti.

Cenaze namazının ardından Yeldi'nin cenazesi mahalle mezarlığına defnedildi.

Törene Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Kuyucak Kaymakamı Fehmi Sinan Niyazi, Aydın İl Emniyet Müdürü Suat Ekici, İl Jandarma Komutanı Albay Ali Naci Aldemir, Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

YAKINI, GAZETECİLERE KONUŞTU

Yeldi'nin akrabası Ferdi Coşkun, Adli Tıp Kurumu önünde gazetecilere, olayda ihmaller olduğunu, bunların ortaya çıkarılmasını, sorumluların cezasız kalmamasını umut ettiklerini söyledi.

Konunun çok iyi araştırılmasını istediklerini vurgulayan Coşkun, "Olay sırasında oradaki vatandaşlara da şunu söylemek istiyorum, özellikle elinde telefonla çekim yapanlar, canlı yayın yapanlar var ya... Elinize bir taş alıp camı kırıp belki bir kişiyi kurtarabilirdiniz. Yazıklar olsun." dedi.

OLAY

Nazilli'de Altıntaş Mahallesi'nde bulunan Kıbrıs Caddesi'ndeki döner restoranında, 30 Aralık'ta tüp değişimi sırasında patlama meydana gelmiş, olay günü restoranda bulunan 7 kişi ölmüştü.

Ağır yaralanan ve ilk müdahalenin ardından İzmir'e sevk edilen 15 yaşındaki Cennet Yeldi de dün vefat etmiş, hayatını kaybedenlerin sayısı 8'e yükselmişti.

Soruşturma kapsamında restoran sahibi L.Y. ile eşi F.Y, tüp bayii A.B, tüpü değiştiren kişi olduğu iddia edilen M.G. ve olay günü tüp değişimi işlemine yardım ettiği belirlenen H.P. tutuklanmıştı.

30 yaşındaki gencin sahilde cansız bedeni bulundu 30 yaşındaki gencin sahilde cansız bedeni bulundu

siteeeeeeee-2