Nazilli Kent Konseyi’nin 20 Ekim 2021 tarihinde gerçekleşen kongresinde başkanlık yarışını 75 oyla Gürkan Yenipazarlı kazanmış, diğer aday Mehmet Tığoğlu ise 55 oy almıştı. Tığoğlu seçimde usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla Aydın 2. İdare Mahkemesi’nde iptal davası açtı. Tığoğlu’nun açtığı dava neticesinde kongre mahkeme tarafından iptal edildi. Başkanlık seçiminin  6 Mart Pazartesi günü tekrar yapılacağı öğrenildi.

Nazilli Kent Konseyi Başkan Adayı  Mehmet Tığoğlu sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“20 Ekim 2021 tarihinde gerçekleşen ve başvurumuz sonrası şaibeli olduğu Aydın 2. İdare Mahkemesi tarafından, 3 ana unsur üzerinde hukuka aykırı bulunan Nazilli Kent Konseyi seçimleri;

Hepinizin bildiği üzere yenileme kararı alınmıştı. Fakat üzülerek belirtmek istiyorum ki;

6 Mart 2023 Pazartesi günü olacağının bilgisini benim dahi yeni öğrendiğim seçimin yapılacak olmasına sevindiğim kadar üzüntümü de paylaşmak isterim.

Gerekçe olarak da;

- İletişime geçtiğimiz hiç bir STK veya Hazirunda yer alacak olan Genel Kurul üyesine halen daha bir davetiye, bilgi gitmemiş olması,

- Kendi derneğimiz dahil neredeyse hiç bir derneğin seçim ile ilgili bilgilere sahip olmaması,

- Seçime sayılı günler kala halen daha en ufak bir davetiye, duyuru, seçim çalışmasının yapılmaması gibi sebepleri üzülerek ifade etmek istiyorum.

Benim ve ekibimin, 20 günü aşkın süredir, "Deprem Afet / Enkaz Bölgesi" şehirlerde mücadele ettiğini de göz önünde bulunduracak olursak şayet;

Zaten şaibe ile adı anılan seçimler, yine aynı fiyaskoya mı sahne olacak?

Şaibeli insanların elinde oyuncak haline getirilen Nazilli Kent Konseyi doğru tercih ve seçimlerini yapabileceği özgür ve hür iradesi doğrultusunda hak ettiği noktaya ne zaman gelecek?

Bugüne değin hak ettiği neredeyse hiç bir kayda değer çalışmasıyla Nazilli'yi taçlandırmaktan mahrum bırakılmış yönetimlerle, vizyondan mahrum, kabiliyet basiretsizliği içerisinde yönetişimsizlik anlayışıyla Kent Konseyi bilincinden yoksun Nazilli, kaderine terk edilmeye devam mı edecek?

Yine de her olumsuz ve hoş olmayan durumlara rağmen, 6 Mart 2023 / Pazartesi günü yapılacak olan Nazilli Kent Konseyi seçimlerinde aday olduğumu bildirir, oy kullanma kabiliyet ve mükellefi olan tüm genel kurul üyelerinin de katılımını rica ediyorum.”