(NACİ ERİŞ- ÖZEL HABER) 

Didim’de 7 kök kenevir ele geçirildi Didim’de 7 kök kenevir ele geçirildi


Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Nazilli İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü yüksek lisans öğrencisi Gamze Uslu, kendisini ziyaretine gelen nişanlısı, Mersin Üniversitesi Silifke Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu öğrencisi Baki Can Gölcü ile birlikte 22 Kasım 2013 tarihinde Nazilli Hürriyet Caddesi'ndeki bir otele yerleşti. Sultanhisar'ın Atça Mahallesi'ndeki bir restoranda 27 Kasım'da yemek yiyen nişanlı çift, otele dönüp odalarına çekildi. Gece yarısı Uslu, kaldıkları otelin 4'üncü katındaki odalarının balkonundan bir otomobilin üzerine düştü. Gamze Uslu kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Olayla ilgili Baki Can Gölcü hakkında Nazilli 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. İlk incelemede bilirkişi bir sonuca varamadı. Bilirkişi, ikinci kez yaptığı incelemede ise olayın cinayet mi, intihar mı olduğunun tespit edilemeyeceği yönünde görüş bildirdi.
3 yıl süren davada, müebbet hapis cezasına çarptırılan, cezası daha sonra 25 yıla düşürülen Baki Can Gölcü hakkındaki hüküm, 2019 yılında Yargıtay'da bozuldu. 
Yeniden yargılama sonucunda Eylül 2020'de kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuksuz yargılanan Gölcü'ye önce ömür boyu hapis cezası verdi. Ardından, bu cezayı iyi hal indirimi uygulayıp, temyiz yolu açık olmak üzere 25 yıl hapis cezasına çevirdi.
Karar kesinleşinceye kadar  Gölcü serbest bırakıldı. 

10 YIL SONRA TUTUKLANDI
Yerel mahkemede sonuçlanan dava, yapılan itiraz üzerine yeniden Yargıtay'a gitti. 
Aradan geçen 10 yılın sonunda Yargıtay 1. Ceza Dairesi kararı onadı. 
Baki Can Gölcü'nün tutuklanarak cezaevine gönderildiği öğrenildi.