(İSMAİL ÖRS)  Karara çıkması beklenen duruşma ileri bir tarihe ertelendi.
Mahkemede savunma yapan ve cezalandırması yönünde mütalaa verilen Nazillili iş insanı Fatih Topçu, "Ortada bir cenaze varsa katili ben değilim" dedi.


15 Temmuz darbe girişimi sonrasında açılan, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasının (FETÖ/PDY) Nazilli çatı örgütlenmesine yönelik davada,  62 sanığın yargılanmasına Aydın Gençlik Merkezi Fethi Sekin Toplantı ve Konferans Salonu'nda devam edildi.
Hakimler ve Savcılar Kurulu'nun yaptığı atamalar kapsamında İzmir Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığına atanan Erhan Yıldırım duruşmada yer almadı. İleri bir tarihe ertelenen davada bir sonraki duruşmaya yeni heyet atanacak.

"ORTADA BİR CENAZE VARSA KATİLİ BEN DEĞİLİM"
FETÖ/PDY'nin Nazilli esnaf yapılanması çatı davasında yargılananlar arasında yer alan ve daha önce beraatı yönünde mütalaa verilmesine rağmen Bylock kayıtlarının ortaya çıkmasının ardından  cezalandırılması istenen Nazillili iş insanı Fatih Topçu savunma yaptı. Topçu savunmasında, "Bylock iddiası var. İstinaf benim beraatimi istedi. Daha sonra Bylock kayıtları iddiasıyla cezalandırılmam istendi. Dosya tetkik edilsin. Ben çıkacak her türlü sonuca razıyım ama tetkik edilsin. Ortada bir cenaze varsa bunun katili ben değilim" dedi. 
Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

fetö-1