Nazilli Devlet Hastanesi'nde Koroner Anjiyografi Ünitesinin hizmete açılmasıyla birlikte, ilk koroner anjiyografi operasyonu heyecanı yaşandı.

Kardiyoloji Uzmanı Dr. Mehmet Elçik, Abdullah Güven, Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Uzm.Dr. Bayram Çelebi Karataş, Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Op.Dr. Murat Arpaz, Perfüzyonist Merve Serin, Hemşire Fatma Kaya, Anestezi Teknisyeni Bilgehan Keskin, Röntgen Teknisyeni Salih Miraç Tamer'in yer aldığı ekip tarafından Hasan Binbirçiçek  isimli  hastaya, koroner anjiyografi  operasyonu başarılı bir şekilde uygulandı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Osman Açıkgöz, uzun zamandır bölgenin hayalini kurduğu kalp merkezinin faaliyete geçmesinin mutluluk verici olduğunu ifade ederken “Vatandaşlarımızın kaliteli sağlık hizmetlerine ulaşabilmesi, hizmet standartlarını yükseltmek üzere ihtiyaç kapsamında bölge ihtiyaçları hedeflenerek yapılan planlama neticesinde, Nazilli Devlet Hastanesinde hizmete giren Anjiyo Ünitesi hayata geçirilerek Nazilli ve çevresine kardiyak ve vasküler cerrahi alanında kaliteli, özellikli tanı ve tedavi imkânı sağlanmıştır. Nazilli Devlet Hastanemiz sevk eden değil sev alan bir hastanemiz konumundadır. Anjiyografi Ünitesinin hizmete girmesi ile birlikte; vatandaşlarımızın çevre illere sevk edilmesinin önüne geçilecektir. Anjiyoyu gerçekleştirilen ekibimize teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyoruz. Ayrıca Uğur Soğutma A.Ş. tarafından desteklenen 13 milyon 800 Bin TL’lik bu kıymetli hizmet için kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Operasyon anında duygulandığını ifade eden Uğur Soğutma A.Ş. Kurumsal İletişim Direktörü Erdoğan Ulaş, Koroner Anjiyografi merkezinin hayırlı olmasını diledi.

AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, İl Sağlık Müdürü Dr. Osman Açıkgöz, Uğur Soğutma A.Ş. Kurumsal İletişim Direktörü Erdoğan Ulaş,  AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak ve Nazilli Devlet Hastanesi Başhekimi ve hastane yönetimi; koroner anjiyografi sonrası gözlem amaçlı koroner yoğun bakıma alınan hasta Hasan Binbirçiçek'e geçmiş olsun dileklerini iletti.