İYİ Parti’den ayrılarak AK Parti’ye geçen Nazilli Belediyesinde çalışan işçilere, bağlı oldukları Belediye İş Sendikasından ayrılarak Hak-İş’e geçmeleri için baskı yapıldığı ortaya çıktı.

CHP'li Çankır ilçe ziyaretlerine devam ediyor CHP'li Çankır ilçe ziyaretlerine devam ediyor

Nazilli’de uygulamaları ile tartışılan isimlerin başında gelen Kürşat Engin Özcan’ın başkanı olduğu Nazilli Belediyesinde bu kez işçilere yapılan sendika baskısı gündeme geldi.
Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın talimatı ile işçilere baskı yapılarak Belediye İş Sendikasından Hak-İş sendikasına geçmelerinin istendiği öne sürüldü.
Konuyla ilgili görüştüğümüz Belediye İş Sendikası Aydın Şube Başkanı Hidayet Yaman, işçilere yönelik bir baskı olduğunu söyledi. Bizzat Kürşat Engin Özcan’ın talimatıyla harekete geçildiğini belirten Yaman, “Belediye başkanımız, başkan yardımcısı Ali Ertürk’e talimat vermiş. Ali Bey de Temizlik İşleri Müdürümüz Serkan Beye talimat veriyor.  Serkan Bey de devlet memuru olmasına rağmen arkadaşlarımın uyarılarına rağmen inatla, ısrarla arkadaşlarımıza baskı kurarak işiyle aşıyla tehdit ederek sendika değişimine zorluyor” dedi.
“SAMİMİ, İNANDIRICI DEĞİL”
Konuyla ilgili Belediye İş Genel Merkez yöneticilerinin Ankara’da bulunan Kürşat Engin Özcan’la görüştüğünü, Özcan’ın ‘Bu baskıdan haberim yok’ şeklinde yanıt verdiğini belirten Yaman, “Bu yanıt bana samimi ve inandırıcı gelmedi” dedi.
Yaman, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Genel Merkez yöneticilerimizin kendisiyle irtibatı oldu. Kendisi Ankara’daydı. Ankara’da ulaştılar. Kendisinin bilgisi olmadığını, Ankara’da olduğunu, Nazilli’ye döndüğünde müdahale edeceğini söylemiş. Bana pek samimi, inandırıcı gelmedi.  Arkadaşlarımız zaten konuyu biliyorlar. Biz de işçiyi işçiye düşman etmemek için, maalesef bu yapılan haksızlığı, adaletsizliği doğru bulmuyoruz. Mücadelemizi veriyoruz. Henüz bitmiş değil. Bu davranış Nazilli’mize yakışmadı.”